KUR’AN-I KERİM OKUMAYAN KİŞİ KALMAYACAK

Türkiye Diyanet Vakfı (TDV)  ve Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından başlatılan ‘Hediyem Kur’an Olsun’ projesi kapsamında Kur’an-ı Kerim okumayan kişi kalmayacak.

TÜRKİYE Diyanet Vakfı (TDV) ve Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından başlatılan ‘Hediyem Kur’an Olsun’ projesi kapsamında, kişi ve kurumlara Kur’an-ı Kerim hediye edilecek. ‘Hediyem Kur’an Olsun’ projesi ile hayırseverlerin bağışlarıyla temin edilen Kur’an-ı Kerim’ler, Türkiye’de ve yurt dışında ihtiyaç duyan ancak satın alma gücü olmayan kişi ve kurumlara ulaşıyor.

Son zamanlarda yurt içinde ve yurt dışında yoğun bir şekilde Kur’an-ı Kerim talebiyle karşılaşıldığını ifade eden Yalçınkaya, şunları kaydetti: “Yurt dışında ihtiyaç duyulan coğrafyalarda, yurtiçinde de okullar, yurtlar, hastaneler, cezaevleri, Kur’an kursları, yoksullara ve hafızlık öğrencilerine ulaştırılmak üzere; Kur’an-ı Kerim ve Kur’an-ı Kerim mealleri dağıtımına yönelik bir kampanya düzenlenmesinin çok önemli olduğunu düşünüyoruz. Bu amaçla Diyanet İşleri Başkanlığımız ve Türkiye Diyanet Vakfı işbirliğiyle Kur’an-ı Kerim’in çağlar üstü evrensel mesajını olabildiğince geniş kitlelere ulaştırmak, onu okuma, anlama ve yorumlama konusundaki çabaları desteklemek amacıyla ‘Hediyem Kur’an Olsun’ kampanyası başlatılmıştır.”

“HERKES OKUYABİLECEK”

Projenin hedef kitlesinin yurt içi ve yurt dışındaki Kur’an ihtiyacı olan kişi ve kurumlar olduğunu vurgulayan Müftü Yalçınkaya, “Herkesin rahatlıkla okuyabileceği şekilde basılan Kur’an nüshası, yurt dışında öncelikle Balkanlar ve Orta Asya ülkeleri başta olmak üzere Latin Amerika, Kafkaslar, Güney Asya ve Ortadoğu’daki ülkelerde bulunan yerel STK’lar ve dini idarelerden gelen istek üzere ulaştırılacaktır. Yurt içinde, İmam Hatip liseleri, ilahiyat fakülteleri, yükseköğrenim öğrenci yurtları, hastaneler, ceza evleri, il ve ilçe kütüphaneleri, kamu kurum ve kuruluşlarının kütüphaneleri, oteller ve web sayfası üzerinden talepte bulunan tüm kişi, kurum ve kuruluşlara ulaştırılacaktır” diye konuştu.

“FARKLI DİLLEEDE ÇEVRİSİ YAPILACAK”

Hediye edilecek Kur’an-ı Kerim’in mealinin de farklı dillerde olacağını vurgulayan Yalçınkaya, “Hediyem Kur’an Olsun projesi, farklı dillerde oluşturulan mealleriyle daha çok insanın Kur’an’a ulaşmasına, anlamasına ve hayatına Kur’an’la anlam kazandırmasına ve İslam dininin doğru anlaşılmasına katkı sağlayacaktır. Biz Türkiye Diyanet Vakfı olarak;  yeryüzünün hiçbir yerinde, Kuran’ın hayalini kuran hiçbir ev, Allah’ın sözünü kalbine indirmeyen hiçbir mümin kalmasın istiyoruz. Kur’anın ışığı bütün insanlığın yolunu aydınlatsın, dokunmadığı hiçbir gönül kalmasın diye hayırseverlerimizin de desteğiyle Kur’an hediye ediyoruz. Hediyemiz Kur’an Olsun, insanlık doğru yolda buluşsun istiyoruz” şeklinde konuştu.

SMS VE ONLİNE BAĞIŞ YAPILABİLECEK

Türkiye Diyanet Vakfı üzerinden açılan banka hesaplarına ve SMS mesajlarına yapılacak yardımlarla temin edilecek Kur’an-ı Kerimler’in, dünyanın ihtiyaç duyulan her yerindeki kişi ve kuruluşlara ulaştırılacağını belirten Yalçınkaya, “Böyle hayırlı bir kampanya ile yurdumuzun her köşesinde, yurt dışındaki vatandaş ve kardeşlerimizin bulunduğu tüm ülkelere ulaşılmış olacaktır. Proje Kur’an-ı Kerimi her gönle ulaştıracak bir proje. Bağış yapmak isteyen Müslümanlar bu hayra katılarak; kısa mesaj veya banka yöntemiyle istediği miktarda Kur’an-ı Kerim’i ihtiyaç duyan kişi ve kurumlara ulaştırabilir. Böylelikle Kur’an sayesinde bir gönül köprüsü kurulacaktır. Proje ile ilgili www.hediyemkuranolsun.com web sayfası hizmete açılmıştır. Tüm GSM operatörlerinden 4333 nolu SMS numarasına ‘Kuran’ yazıp göndermek 12 TL, online bağış yöntemleriyle yurt içinde 8 TL, yurt dışında ise kargo bedeliyle birlikte 12 TL tutarında bağış ile Kur’anlarımız ilk etapta Balkanlar ve Orta Asya’da 18 ülkeye ulaştırılacaktır” diye konuştu.

KURANI-KERIM-OKUMAYAN-KISI-KALMAYACAK-2