KURT, ŞOFÖRLERİ BİLGİLENDİRİLECEK

Antalya Ulaşım Planlama ve Raylı Sistem Dairesi Başkanlığı (UKOME) Ulaşım Koordinatörü İsa Kurt, Gazipaşa’ya gelerek şoför esnafını bilgilendirecek.

UKOME Genel Kurulu’nun 30.12.2015 tarih ve 2015/12-696 sayılı kararı gereği; 06/12/2012 tarih ve 6360 Sayılı Kanun ile Antalya Büyükşehir Belediyesi sınırlarına dâhil edilen (Akseki, İbradı, Elmalı, Demre, Finike, Kaş, Kumluca, Gazipaşa, Alanya, Gündoğmuş, Kemer, Korkuteli, Manavgat, Serik) on dört ilçede ticari olarak öğrenci, personel ve ücretsiz müşteri servis taşımacılığında bulunan gerçek ve tüzel kişi taşımacıların araçlarına “Tahdit” getirilmesi için yapılan başvurular devam ediyor.

TOPLANTI YARIN YAPILACAK

Antalya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Planlama ve Raylı Sistem Dairesi Başkanlığı (UKOME) Ulaşım Koordinatörü İsa Kurt,  23 Mart 2016 Çarşamba günü (yarın) Gazipaşa’da şoför esnafıyla bir araya gelecek. Saat 14.00’da Gazipaşa Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi toplantı salonunda bir toplantı gerçekleştirilecek olan Koordinatör İsa Kurt’a Antalya Büyükşehir Belediyesi Gazipaşa Hizmet Birimi Şube Müdürü Hasan Zeyni Çelik ve Şoförler Odası Başkanı Mustafa Şahin de eşlik edecek. C Plaka kapsamına girecek olan plakaların tahdit işlemleriyle ilgili başvuru şartlarını ve tahdit ücretlerinin ele alınacağı toplantıda şoför esnafı son kez bilgilendirilecek.

SON GÜN 30 MART

01.02.2016 tarihinde başlayan başvuru süreci, 30.03.2016 tarihinde son bulacak. 30.03.2014 tarihinden önce üzerine kayıtlı amacına uygun ticari servis aracı bulunan (30 Mart 2014 tarihi öncesi Ticari Servis aracı olup Antalya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Planlama ve Raylı Sistem Dairesi Başkanlığı onayı ile araç yenileme, satış vb. nedenler ile tescil tarihleri değişen servis araçları da kabul edilecektir.) vatandaşların 30 Mart 2016 tarihine kadar Antalya Büyükşehir Belediyesi Gazipaşa Hizmet Birimi Şube Müdürlüğü’ne giderek gerekli olan başvuru evraklarını teslim etmesi gerekiyor.