KUTLU DOĞUM HAFTASINDA BİRLİKTELİK MESAJI VERİLECEK

DİYANET İşleri Başkanlığı, Türkiye’de yaşanan terör hadiselerine dikkat çekmek amacıyla, 9-20 Nisan 2016 tarihleri arasında düzenlenecek olan Kutlu Doğum Haftası etkinliklerinde, “Hazreti Peygamber, Tevhid ve Vahdet-Gelin Birlik Olalım” konusunun ele alınması kararlaştırıldı. Söz konusu tema, Gazipaşa İlçe Müftülüğü tarafından düzenlenecek programlar aracılığı ile bütün yönleriyle işlenecek.

KUTLU-DOGUM-2

Hafta boyunca ilçemizde gerçekleştirilecek etkinliklerde Hz. Muhammed’i (SAV) daha iyi tanımak, tanıtmak, anlamak, sevgisini canlı tutmak, onun tevhid ile vahdete verdiği değeri bütün boyutlarıyla gündeme taşınacak. Programlarda, tevhid ve vahdet konusunda fert ve toplum hayatında farkındalık ve bilinç oluşmasına katkı sağlamak, tevhid inancını ve vahdet anlayışını zedeleyen unsurlara dikkat çekmek hedefleniyor.

“BİRLİKTELİĞİ CANLI TUTACAK PROGRAMLAR GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ”

Konuyla ilgili konuşan Gazipaşa İlçe Müftüsü Nazif Fethi Yalçınkaya “Bu yıl Diyanet İşleri Başkanlığımızca, Kutlu Doğum Haftası’nda “Hazreti Peygamber, Tevhid ve Vahdet-Gelin Birlik Olalım” konusunun ele alınması kararlaştırıldı. Bizler de İlçe Müftülüğümüz olarak 9-20 Nisan tarihlerinde düzenlenecek olan Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri çerçevesinde, birlik, beraberlik, yardımlaşma ve dayanışma duygularının yaygınlaşmasını sağlamaya yönelik dini duyarlılık ve birlikteliği canlı tutacak programlar gerçekleştireceğiz” dedi.