MART AYI MUTAT TOPLANTISI YAPILDI

MART ayı aylık Mutat Toplantısı, İlçe Müftüsü Nazif Fethi Yalçınkaya başkanlığında Belediye Kültür Merkezinde gerçekleştirildi. Toplantıya Müftülük Murakıbı Mustafa Aksoy, Müftülük Şefi Turan Akbaş, Müftülük VHKİ Fatih Yıldırım ve din görevlileri katıldı. Hasdere Mahallesi Camii İmam-Hatibi Yavuz Düşgün’ün Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan toplantıda görevlilere Müftü Yalçınkaya tarafından idari konularda bilgilendirmeler yapıldı. Ayrıca ilçede din hizmetleri konusunda nelerin yapılabileceğine dair istişarelerde bulunuldu. Ayrıca Antalya Halk Sağlığı Müdürlüğü görevlileri tarafından toplantıya katılan personele sağlıklı beslenme ve diyabet konularında bilgilendirmelerde bulunuldu.

“HİZMETLERİMİZİ PLANLI VE İSTİŞARE İÇERİSİNDE YAPIYORUZ”

Toplantıyla ilgili açıklama yapan Müftü Yalçınkaya, “Görevlilerimizle yaptığımız Mart ayı toplantımızda başta Kutlu Doğum Haftası olmak üzere bir değerlendirme yaptık. Ayrıca geçen ayların muhasebesini yaptık ve gelecek ayın plan ve projelerini hazırladık. Müftülük olarak ilçemiz genelinde yapmış olduğumuz vaaz, irşat ve diğer dini programlarla ilgili bir değerlendirmede bulunduk. Hizmetlerimizi planlı ve istişare içerisinde yapıyor ve buna önem veriyoruz. Ayrıca görevlilerimizi sağlık konusunda da bilgilendirmek amacıyla Antalya Halk Sağlığı Müdürlüğünün hazırlamış olduğu bir sunum izlettik. Sunumlarından dolayı Antalya Halk Sağlığı Müdürlüğü görevlilerine teşekkür ediyorum.”dedi.

Toplantı İlçemizde 30 yılı aşkın süredir görev yapan Macar Mahallesi Camii İmam-Hatibi Mustafa Gökgül’ün veda konuşması ve İlçe Müftümüz Nazif Fethi Yalçınkaya’nın Mustafa Gökgül’e ve toplantıya katılan personele teşekkür etmesiyle sona erdi.

MART-AYI-MUTAT-TOPLANTISI-YAPILDI-2