METEM’DEN DESTEK ÇAĞIRISI

GAZİPAŞA Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi (METEM) Kütüphanecilik Kulübü öğrencileri, okulda yaptıkları kitap toplama kampanyası hakkında basın açıklaması yaptı. Öğrenciler yaptıkları basın açıklamasında, 18 Şubat tarihin başlayan ve 21 Mart tarihinde bitecek olan “Bir Kitapta Sen Ver” kitap kampanyası için, öğrencilerden, resmi kurum ve kuruluşlardan sivil toplum örgütlerinden ve Gazipaşa halkından köy okulları için yardım istedi. Öğrenciler şu ana kadar 200 kitap toplayabildi.

Kampanya’nın 18 Şubat tarihin başladığını ve 21 Mart tarihine kadar devam edeceğini belirten okul öğrencilerden Sedat Bingöm, Bu kampanyayı Kütüphanecilik Kulübü olarak oy birliği ile kararlaştırdık. Projemizin adı ‘Bir Kitapta Sen Ver.’ Biliyorsunuz hala bazı köy okullarında kitap sıkıntısı yaşanıyor ve hiç kütüphanesi bulunmayanda var. Bizde bu kampanya kapsamında bir farkındalık yaratmak istiyoruz.  Bütün öğrencilerimizden ve Gazipaşa halkından bu konuda destek istiyoruz” dedi.

“RAFA KALDIRDIĞIMIZ KİTAPLARA, İHTİYACI OLANLAR VAR”

Okunan kitapları rafa kaldırmak yerine ihtiyaç sahiplerine vermenin daha anlamı olacağını belirten Bingöm, “Rafa kaldırdığımız kitabı, okumak isteyen ve belirli sebeplerden dolayı okuyamayan birçok arkadaşımız var. Biz bu konuda kendi okulumuzda 200 kitap topladık. Çalışmalarınız 18 Şubat’ta başladı ve 21 Mart’a kadar devam edecek. Bu proje için, bütün Gazipaşa halkından, bütün öğrenci arkadaşlarımızdan, resmi kurum ve kuruluşlardan,  sivil toplum örgütlerinden bize bu konuda yardım etmelerini istiyoruz” diye konuştu.

“KENDİ OKULUMUZ İÇİN İSTEMİYORUZ”

Okullarında zengin bir kütüphanelerini olduğunu söyleyen Bingöm, “Biz bu yardımı kendi okulumuz için istemiyoruz. Okulumuzda kitap sorunumuz yok, Biz bu projeyi sadece köy okullarındaki kardeşlerimiz için yapıyoruz. Herkes bir kitap bağışlasa bir çocuğun hayallerini gerçekleştirir. Biz bu amaçla toplandık.  Burada 10 kişiyiz ama bu projeye bütün okulumuz destek veriyor. Gerekirse kitap vermek isteyenlerin evine kadar gideriz” şeklide konuştu.

“GAZİPAŞA’NIN BİZE İNAMSI LAZIM”

Geçmiş zamanda okulda yaşanan olaylar nedeni ile Gazipaşa halkının METEM’e mesafeli davrandığını söyleyen okul öğrencilerden Ayşe Yiğit, okulun önceki dönemlere göre daha duyarlı, sorumluluğunu bilen ve sosyal projelere katılan bir okul olduğunu belirtti. Yiğit, “Maalesef okumuzda yaşanan geçmiş dönemlere ait kötü olaylar yüzünden, Gazipaşa halkı okulumuza mesafeli yaklaştı. Şu andaki öğrenci grubumuz, aktif olarak projelere, kitap okumalara ve farklı aktivitelere aktif olarak katılıyor. Gazipaşa halkının bu konuda bize inanması lazım. Okul müdürümüz Sayın Fevzi Yüksel’e, Müdür Yardımcımız Ebubekir Asa’ya, Kulüp öğretmenlerim; Fatma Kaya ve Ahmet Yılmaz’a proje kapsamında fikirleri ve aktif katılımları bize destek olan, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenimiz Merve Yücel’e teşekkür ediyoruz” dedi.

METEMDEN-DESTEK-CAGIRISI-2