HEM’DEN KADINLARA ÖZEL PROGRAM

HALK EĞİTİM Merkezi Müdürlüğü (HEM) ve Toplum Sağlığı Merkezi tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle kadınlara kurs verilecek. Gazipaşa Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve Toplum Sağlığı Merkezi işbirliğinde 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir etkinlik düzenleniyor. Toplum Sağlığı Merkezi Diyetisyeni Leyla Sezer ve Hemşire Selma Gürkan, tarafından bugün kadınlara çeşitli konularda kurs verilecek.

“TOPLUM SAĞLIĞI MERKEZİ İŞBİRLİĞİNDE GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ”

Konu hakkında bilgi veren Gazipaşa Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ali Doğan, “8 Mart Dünya Kadınlar Günü programı çerçevesinde kadın kursiyerlerimize ve kadınlarımıza bir jest olsun düşüncesiyle bir kurs vereceğiz. Toplum Sağlığı Merkezi işbirliğinde gerçekleştireceğimiz kursta Diyetisyen Leyla Sezer ve Hemşire Selma Gürkan tarafından kadın kursiyerlerimiz bilgilendirilecek. Diyetisyen Leyla Sezer obezite ve beslenme sağlığıyla ilgili bilgilendirme yapacak. Hemşire Selma Gürkan ve diğer sağlık görevlileri ise kronik böbrek yetmezliği, kadına şiddet, üreme sağlığı, kanserden korunma metotları ve akciğer yetmezliği ile ilgili seminer verecekler” diye konuştu.

“BÜTÜN ANNELERİMİZİN KADINLAR GÜNÜNÜ KUTLUYORUM”

Amaçlarının kursiyerleri bilinçlendirmek olduğunu belirten Doğan, “Kursumuz bugün saat 14.30’da Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğümüzdeki toplantı salonumuzda olacak. Öncelikli olarak kadın kursiyerlerimizi bilgilendirmek ve ulaşmak hedefindeyiz. Ayrıca gelebilen yakın komşu bayanları da toplantıya davet ediyoruz. Salonumuz sınırlı ama gelen arkadaşlarımızın da istifade etmesini arzu ediyoruz. Şimdiden bütün kadınların, bütün annelerimizin Kadınlar Gününü kutluyorum” dedi.