METEM’DEN DUYARLI DAVRANIŞ

GAZİPAŞA Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi (METEM) Kütüphanecilik Kulübü öğrencileri tarafından yapılan ‘Bir Kitapta Sen Ver’ kampanyası sona erdi. Yapılan kitap toplama kampanyası ile 500 kitap toplayan öğrenciler, topladıkları kitapları şehir merkezinden uzak 14 mahalle okullarına gönderecek.

METEMDEN-DUYARLI-DAVRANIS-2

Öğrenciler kitap toplama kampanyası adına okulda bir program yaptı. Programa okul yönetimi, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Programda, Kütüphanecilik Kulübü öğrencileri tarafından şiir okuma ve tiyatro gösterimi yapıldı. Programda konuşma yapan Okul Müdürü Feyzi Yüksel, öğrencilerin böyle duyarlı bir kampanyada yer almasının okul adına sevindirici olduğunu dile getirdi. Yüksel, başta Sedat Bigöm ve kampanyaya destek veren bütün öğretmen ve öğrencilere teşekkür etti.

KİTAPLAR 14 MAHALLE OKULUNA GİDECEK

Öğrencilerin topladığı kitaplar, kütüphane zenginliği olmayan 14 mahalle okullarına gönderilecek. 18 Şubat tarihinde başlayan kitap toplama kampanyası sürecince 500 kitap toplayan öğrenciler, toplanan kitapların eşit şekilde 14 okula dağıtacak. Toplanan kitaplar, Muzkent Ortaokulu, Doğanca ilk ve Ortaokulu, M. Oğuz Galadran ilk ve Ortaokulu, Aydıncık İlkokulu, Kahyalar İlkokulu, Karalar İlkokulu, Korubaşı İlkokulu, Muzkent İlkokulu, Hasdere İlkokulu, Çalıpınar İlkokulu, Küçüklü İlkokulu ve Yeniköy Bozerkek İlkokulu’na gönderilecek.

“OKUYACAK BİR KİTAPLARI BİLE YOK”

Programda konuşma yapan ve kampanya boyunca özveri ile çalışan okul öğrencilerinden Sedat Bingöm, ülkede kütüphanesi olmayan birçok okul olduğunu dile getirdi. Bingöm, “Köy okullarının zengin bir kütüphanesini bırakalım, okuyacak kitabı olmayanlar bile var. Gönüllü 10 arkadaşım ve okul yönetimimizle 18 Şubat tarihinde bu soruna dikkat çekmek için bir kampanya başlattık” dedi.

“GAZİPAŞA HALKINA TEŞEKKÜR EDERİZ”

‘Bir Kitapta Sen Ver’ kampanyası ile Gazipaşa halkı, Sivil Toplum Kuruluşları, öğrenci ve öğretmenlerle birlikte 500 kitap topladıklarının altını çizen Bingöm, “Topladığımız kitapları köy okullarına gönderip, oradaki kardeşlerimize armağan edeceğiz. Ben bu kapsamda bize yardımcı olan Gazipaşa halkına ve öğrenci arkadaşlarıma teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

“VERDİĞİMİZ SÖZÜN ARKASINDAYIZ”

Toplanan kitapların gereken yerler gideceğini belirten Bingöm, “Biz verdiğimiz sözün arkasındayız. Bu kitaplar gereken yerlere gidecektir. Bu kapsamda Okul Müdürümüz Feyzi Yüksel’e Müdür Yardımcımız Ebubekir Asa’ya kulüp öğretmenlerimiz Ahmet Yılmaz ve Fatma Kaya’ya, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenimiz Merve Güzel Yücel’e, kampanyaya titizlikle destek veren bütün arkadaşlarıma canı gönülden teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

METEMDEN-DUYARLI-DAVRANIS-3