YAYLA ŞENLİĞİNE MUHTAR ENGELİ

GAZİPAŞALI Bülent Ecevit Efe ve Hüseyin Demir tarafından geçtiğimiz yıl ilki gerçekleştirilen ‘Dikencik-Çellikalanı Bahar Şenliği’ne muhtar engeli çıktı.

YAYLA-SENLIGINE-MUHTAR-ENGELI-2

1 Mayıs 2016 tarihinde 2’ncisi yapılması planlanan şenlik, Anamurlu muhtarların şikâyet dilekçesi nedeniyle Anamur Kaymakamlığı tarafından iptal edildi. Geçtiğimiz yıl yaptığı bahar şenliği ile 6 bin kişi bir araya getiren Bülent Ecevit Efe, muhtarların tavrını anlamakta zorlandığını belirterek, “Oraya şenliği gelenlerin hiçbirinin aklında ne husumet, ne de sınır vardı. Onlar geleneklerini yaşatmak için bir araya geldiler” dedi.

“BU İPTAL KARARINI KALDIRTACAĞIZ”

İptal kararını kaldırtacaklarını belirten Bülent Ecevit Efe, “Anamur Kızılaliler Mahalle Muhtarı Mehmet Sarı, başta olmak üzere Demirören Mahalle Muhtarı Mustafa Halat, Güngören Mahalle Muhtarı İbrahim Demir, Karaağa Mahalle Muhtarı Ali Yağmur, Lale Mahalle Muhtarı Muhammet Ali Altun ve Güleç Mahalle Muhtarı Ceyhan Yıldız, Anamur Kaymakamlığı’na verdikleri ortak imzalı dilekçe ile 2.Bahar Şenliği’ni iptal ettirdiler. Gerekçe husumet çıkabileceği ve sınır kavgasıymış. Ama biz şenliği yapmak için tüm mücadelemizi yapacağız ve bu iptal kararını kaldırtacağız” dedi.

“BİNLERCE YÖRÜK BULUŞTUK”

Bülent Ecevit Efe, bahar şenliğini yapmaktaki amaçları komşu ilçeler arasındaki birlik-beraberliği sağlamak olduğunu belirterek, “Geçtiğimiz yıl yaptığımız şenlik ile de bunu başardık. Anamur, Gazipaşa, Alanya ve Bozyazı’dan binlerce Yörük, çağrımıza kulak verip, Kaş Pazarı yolu üzerindeki Gavuranlığı’nda buluştu. Aklımızda hiç bir kötü niyet olmadan kuzu, koyun, oğlak güttüğümüz yaylalarını tanıtmak, eski dostlarını buluşturmak düşüncesiyle yola çıktık” diye konuştu.

“KAYNAŞMAYI PROVOKATÖRLER BOZAMAYACAK”

Geçen yıl yapılan şenlikte, güzel bir dostluk ve kaynaşma olduğunu belirten Bülent Ecevit Efe, “Bu şenlikte Ak Parti’li, CHP’li, MHP’li, SP’li, BBP’li binlerce kişi, 4 ilçeden, 2 ilden gelmiş binlerce Yörük, kaynaştılar, coştular. Hiçbirinin aklında ne husumet, ne de sınır vardı. Bu yıl, 1 Mayıs 2016 Pazar günü on binlerin buluşmasına sahne olacak yine Gavuranlığı. Ele güne karşı dostluğumuzu ve birliğimizi sergileyeceğiz. Geçtiğimiz yıl yaşanan dostluğu, beraberliği ve kaynaşmayı, iki taraftaki provokatörler bozamayacak. Şunu açıkça söyleyeyim, şenliğimiz kesinlikle iptal olmadı. Hukuki mücadeleye başladık. En son sözü yine biz söyleyeceğiz. Şenlik iptal oldu, yapılmayacak dedikodularına kimse kulak asmasın” şeklinde konuştu.