MİLLETVEKİLİ KARA, AK PARTİ’YE YÜKLENDİ

CHP Antalya Milletvekili Niyazi Nefi Kara, dün saat 15.30’da ilçe örgütünü ziyaret etti. İlçe Başkanı Ömer Güven ve çok sayıda partili tarafından karşılanan Kara, herkesle tek tek selamlaştı. İlçe Başkanı Güven ve yönetimine ‘hayırlı olsun’ dileklerini ileten Milletvekili Kara, meclisin kapalı olmasından dolayı ilçe ziyaretlerini gerçekleştirdiğini söyledi. Fırsat buldukça ziyarete geleceklerini söyleyen Kara, “Daha umutlu bir ortamımız var. Çünkü Ak Parti’nin neleri ne kadar kötü yaptığını gördüğümüz bir süreci yaşıyoruz. Bir de neleri yapamadığını görüyoruz. Bugüne kadar onlara oy vermiş olanlar da görüyor vermeyenler de görüyor. Belki de bunları yaşamak durumundaydık. Bugün geldiğimiz noktada dört bir tarafı savaşla örülü. Bir tarafta Türkiye’nin içlerine kadar gelmiş bir savaş, turizmden tarıma kadar her taraftan ekonomiyi tehdit eden bir durum var. Bu sürecin müsebbibi 13 yıldır iktidarda olan partidir. Bu terör sorununun sahibi Ak Parti’dir. Bunu hepimiz görüyoruz, halkta biliyor” dedi.

“AK PARTİ TAŞERON BİR PARTİ”

Ak Parti’nin taşeron bir parti olduğunu kaydeden Kara, “Ak Parti günü kurtaran bir anlayışla yarını düşünmeyen anlayışla ülkeyi yönetiyor. İnsanlarımızı da o hale getirmek için her alanda bir dönüşüm yaşadık. Sağlık sektöründen başladılar, her tarafı paralı hale getirilmiş bir sağlık sistemimiz var. Bu sağlıkta dönüşümün getirdiği noktadır. Binaları yapabilirsiniz ama içine koyduğunuz sistemler, içinde çalışan taşeron sisteme kaydırdığınız sağlık çalışanlarından hizmeti de ona göre alırsınız. Bu işin tedavisi olmuyor çünkü 4-5 binlerden bir anda 12-13 bin tıp doktoru yetiştirir hale getirirseniz, bunların eğitimini kaliteli yapamazsanız sonuçta olacak buydu. Her şeye paragözüyle bakarsanız, her şeyi paradan ibaret görürseniz maddeleştirirseniz insanımızı sonuç buraya gelecekti. Yol yakınken bu dönüşüm sisteminden dönülmesi gerekiyor” diye konuştu.

“CHP’Lİ ÜYELER BİRER MİLLETVEKİLİDİR”

CHP’nin tek başına iktidarını hedefleyeceğiz diye konuşan Kara, “Sizinle beraber bir dahaki geldiğimizde bir mahallede, köyde buluşmak isteriz. Çünkü sahalara inelim istiyoruz. Biz oralara gidelim. Mahalle komitelerimiz kurulmuştur. Sadece sandık ve çevresi değil, bizim tarımdan hukuka kadar her konuda gerekli eğitimleri burada yapacağız. Siz hazırlayın biz arkadaşlarla geliriz bunları da yaparız. Bunları evlere kadar taşıyacağız. Bir daha geldiğimizde bir vatandaşın evinde çay içmeye gidelim” dedi.

“GAZİPAŞA’DAN DA BİR VEKİLİ OLSUN”

2019’da sadece yerelde değil, genelde de CHP’nin tek başına iktidarını hedefleyeceğini söyleyen Kara “Şimdiden söylüyorum, Gazipaşa’dan da mutlaka bir milletvekili adayını hazırlayın. Kim çıkar bilmem, hazırlansın yanımızda beraber çalışacak. Ama Gazipaşa’nın içinden çıksın, geldiğimizde sıkıntı yaşamayalım. Bir daha bizden vekil götürmüyorsunuz demeyin. Hazırlayın, beraber çalışalım bu arkadaşlarımızla da buraya geldiğimizde beraber çalışalım. Seçim zamanı değil, sokağa çıktığımızda gelin beraber dolaşalım. Birlikte paylaşalım, birlikte üretelim ki birlikte yönetelim. Bunu kurmamız gerekiyor. Onun içinden de şimdiden söylüyorum, birlikte yapacağız, birlikte başaracağız” şeklinde konuştu.