“MUBİM PROJESİ BAŞARILI OLDU”

ANTALYA Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Antalya’yı Antalyalılarla, muhtarlarla yönettiklerini söyledi.

MUBIM-PROJESI-BASARILI-OLDU-2

Antalya’nın dört bir yanından gelen yüzlerce muhtarın katıldığı 2. Muhtarlar ve İstişare Toplantısı Beldibi’nde bir otelde başladı. Toplantıya, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, AK Parti Milletvekilleri Gökçen Özdoğan Enç ve İbrahim Aydın, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Gündoğmuş Belediye Başkanı Mehmet Özeren, Büyükşehir Belediye Başkanı muhtarlar ve aileleri katıldı. Toplantıda konuşan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, geçen yıl startı verilen MUBİM’in bir yıl içinde yüzde 95’e varan gerçekleşme oranı ile büyük bir başarıya imza attığını ve tüm Türkiye’ye örnek olduğunu kaydetti. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın MUBİM’in tüm yurda yayılması için talimat verdiğini belirtilen Türel, “Biz Antalya’yı Antalyalılar ve muhtarlarımız ile yönetiyoruz” dedi.

“MUBİM, BELEDİYEMİZİN ESERİ”

Geçen yıl Türkiye’de ilk olan MUBİM Projesi’ni gerçekleştirdiklerini altını çizen Türel, ilk yılı başarıyla tamamladıklarını söyledi. MUBİM sistem ile birlikte muhtarların ciddi sıkıntılarının mazide kaldığını kaydeden Türel, “Hizmetin daha güçlü olması için teknolojinin önemine değinmiş ve ‘Tüm ilçelerdeki muhtarlarımıza bilgisayar tahsis edeceğiz demiştim. Bu sözümü şükürler olsun ki yerine getirmiş bulunuyorum. MUBİM yazılımını belediyemizin çalışanları yapmış ve bu teknoloji sayesinde artık muhtarlarımız dertlerini anlatmak, taleplerini dile getirmek için ilimizin en uzak köylerinden kilometrelerce yol kat ederek Antalya’ya gelme zahmetinden kurtulmuştur. Muhtarlarımız artık belediyeye çay içmeye gelecek. Muhtarlarımız artık isterlerse cep telefonları vasıtasıyla doğrudan aramayla, mesajla, ya da mail veya faks yoluyla kısacası nasıl kolaylarına gelirse o şekilde bizlere ulaşarak dertlerini, taleplerini kolaylıkla aktarabilmektedir” dedi.

GERÇEKLEŞME ORANI YÜZDE 95

MUBİM ile gelen taleplerin en kısa zamanda tüm Daire Başkanlıkları’na aktarıldığını ifade eden Türel, “Sistemi büyük bir titizlikle ve yakından takip ettiğimden emin olabilirsiniz. Her bir muhtarımızın talebi anında elimdeki telefona gelmektedir. Taleplerinizin %90-95 gibi çok yüksek ölçülerde yerine getirildiğini görmekten ayrıca mutluluk duyuyorum” diye konuştu. İHA