UMUDA YOLCULUK KORU’DA BİTTİ

Gazipaşa’nın Koru Mahallesi Muz Deniz Sitesi Sahili’nde polise yakalandı. Suriyeliler, T.T. isimli vatandaş tarafından Yunanistan’a geldik şeklinde kandırıldıklarını iddia etti.

YASA dışı yollardan Yunanistan’a gitmek isteyen 8 Suriye uyruklu vatandaş Gazipaşa’da tekneden indirilirken yakalandı. Gazipaşa İlçe Emniyet Müdürlüğü Suç Önleme ve Soruşturma Büro Amirliği’nde görevli ekiplerinin yaptığı istihbarı çalışmaları sonucunda, tekne içinde 8 Suriyeli mülteci yakalandı.

KORU’DA TEKNEDEN İNDİRDİLER

Gazipaşa İlçe Emniyet Müdürlüğü Suç Önleme ve Soruşturma Büro Amirliği’nde görevli ekipleri sürdürdükleri istihbarat sonucunda Koru Mahallesi Muz Deniz Sitesi sahilinde beklemeye koyuldu.  Burada yabancı uyruklu şahısların tekne ile karaya indirildiklerini göre ekipler olaya müdahale etti.

‘KAPTAN YUYNANİSTAN’A GELDİK’ DEDİ

Saat 07.00 sıralarında meydana gelen olayda, tekne kaptanı T.T. isimli şahıs ile yurtdışına kaçak yollarla gitmeyi planlayan Suriye uyruklu 3 bayan ve 5 erkek toplam 8 Suriye uyruklu şahıs yakalandı. Edinilen bilgiye göre, kaptan T.T. ile anlaşan Suriyeliler, T.T. isimli tekne kaptanı tarafından “Yunanistan’a geldik” denilerek Gazipaşa’da tekneden indirildi. Yapılan müdahalede T.T. ve 8 Suriyeli emniyet güçlerince yakalandı. Suriyeliler ve T.T.’nin Gazipaşa İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde ifadeleri alındı. İfadelerinin alınmasının ardından 8 Suriyeli geldikleri Hatay’daki mülteci toplama kampına gönderildi. T.T. ise hakim karşısına çıkarıldı.

UMUDA-YOLCULUK-KORU’DA-BITTI-2