OBOCHİ: BAŞARMAK İÇİN BURADAYIM

Gazipaşa Belediyespor’un devre arasında kadrosuna kattığı ilk yabancı oyuncusu Peter Obochi, dün gazetemizi ziyaret etti. Ziyaretten sonra açıklama yapan Nijeryalı yıldız, Gazipaşa ve Belediyespor hakkında görüşlerini bildirdi.

OBOCHI-BASARMAK-ICIN-BURADAYIM-2

GAZİPAŞA Belediyespor’un devre arasında kadrosuna kattığı ve geldiği günden bu yana oynadığı futbolla Gazipaşa halkının sevgilisi haline gelen Peter Obochi, Gazipaşa Belediyespor, Gazipaşa ve Paşalar 1973 Taraftar Grubu hakkında açıklamalarda bulundu. Gazipaşa Belediyespor’a başarı kazanmak için geldiğini söyleyen Obochi, Gazipaşa’yı da çok sevdiğini sözlerine ekledi. Obochi, “Ben buraya futbol oynamak ve başarı kazanmak için geldim. Geldiğim günden bu yana takım halinde ligde ve Play-Off’larda çok başarılıyız. Gazipaşa Belediyespor için her gün Tanrıya dua ediyorum. Umarım bu sezon takım olarak istediğimiz başarıya ulaşacağız” dedi.

“AMATÖRDE BU TARAFTARI BULMAK ÇOK ZOR”

Gazipaşa Belediyespor taraftarını çok beğendiğini belirten Nijeryalı yıldız, “Buraya gelirken, böyle bir taraftarla karşılaşacağımı gerçekten hayal bile edemezdim. Amatör Ligde böyle taraftar bulmak çok zor. Paşalar 1973 iç sahada olduğu gibi deplasman maçlarında da takımı yalnız bırakmıyor. Son oynadığımız maçta onlara hayran kaldım. Hepsinde futbol tutkusu var, bunu anlayabiliyorum” diye konuştu.

“GAZİPAŞA ÇOK ŞİRİN”

Gazipaşa’nın güzel bir şehir olduğunu sözlerine ekleyen Obochi, “Sıcak bir ülkeden geldim. Burası çok soğuk bir yer değil, buraya çok çabuk alıştım. Gazipaşa gerçekten çok şirin bir yer, burayı çok sevdim. Arkadaşlarımla birlikte iyi zaman geçiriyoruz. Hepsi ile iyi anlaşıyorum” dedi

“ASBAŞKANIMIZ HER ZAMAN YANIMDA OLDU”

Gazipaşa Belediyespor’a gelmesinde en büyük emeğin Gazipaşa Belediyespor Asbaşkanı Hüseyin Şengöz olduğunu belirten Obochi, “Asbaşkanımız takıma gelmem için büyük mücadele verdi. Transferden sonra lisanımın çıkması içi çok çalıştı. Hüseyin Başkan her zaman benim yanımda oldu. Gazipaşa Belediyespor onun gibi bir asbaşkana sahip olduğu için çok şanslı. Başkanımızı çok seviyorum. Takım için çok çalışıyor” şeklinde konuştu.

OBOCHI-BASARMAK-ICIN-BURADAYIM-3