ÖĞRENCİLER YARARINA KERMES

İnci Gazipaşa Sosyal Eğitim Kültür Turizm Dayanışma ve Hizmet Derneği, Cumhuriyet Meydanında öğrenciler yararına beş gün sürecek kermes düzenledi. Kermeste gıda ve tekstil ürünleri satışa sunuluyor.

İNCİ Gazipaşa Sosyal Eğitim Kültür Turizm Dayanışma ve Hizmet Derneği tarafından, Cumhuriyet Meydanı’nda bir kermes düzenlendi. Saat 12.15’te açılışı yapılan kermese, Gazipaşa Belediye Başkanı Dr. Adil Çelik, Gazipaşa Kaymakamlığı Yazı İşleri Müdürü Ferit Altürk, İlçe Müftüsü Nazif Fethi Yalçınkaya, kurum müdürleri ve çok sayıda kişi katıldı. Müftü Yalçınkaya tarafından yapılan duanın ardından, açılış kurdelesi kesildi. Başkan Çelik ve beraberindekiler, kermeste stantları ziyaret ederek dernek üyeleriyle sohbet etti. Daha sonra bir araya gelen protokol üyeleri, kermeste yapılan gıda ürünlerini alarak kermese destek oldu. Bir arada sohbet etme imkanı da bulan heyet daha sonra alandan ayrıldı.

GIDA VE TEKSTİL ÜRÜNLERİ SATIŞA SUNULDU

Kermeste, dernek üyelerinin yaptığı gözleme börek ve diğer unlu mamuller ve deve etinden yapılan döner satışa sunuldu. Birçok kitap çeşidinin de satışı yapılan kermeste, bayanlar evde yaptıkları el işi örgüleri ve kendi el emekleri ile hazırladıkları yastık, lif gibi ürünleri satışa sundular. Yılda iki kez kermes açan dernek, kermesin gelirini öğrenciler yararına harcıyor.

KERMES CUMA AKŞAMINA KADAR AÇIK

İnci Gazipaşa Derneği Başkan Yardımcısı Mustafa Yıldırım, kermesten elde edilecek gelirlerin tespit edilen öğrenciler yararına harcanacağını belirterek, “Öğrencilerimiz yararına yılda 2 kez kermes düzenliyoruz. Kermesimiz 5 gün boyunca açık kalacak, cuma günü kapanacak. Tüm Gazipaşa halkını bekliyoruz” dedi.

ÖĞRENCİLER-YARARINA-KERMES-2