ÖĞRENCİLERDEN “İSTİKLAL” GAZETESİ

İstiklal Şehit Süleyman Gür İlk ve Ortaokulu öğrencileri, ortaklaşa çalışmaları ve öğretmenlerinin verdiği destekle okul gazetesi çıkarmaya başladı. Gazeteyi çıkaran öğrenciler, Ortaokulu Müdürü Murat Aksoy ve Türkçe öğretmeni Yaşar Karip, Gazipaşa Kaymakamı Kadir Ekinci’yi makamında ziyaret ederek, Ekinci’ye İstiklal Gazetesi’ni tanıttılar.

İSTİKLAL Şehit Süleyman Gür İlk ve Ortaokulu öğrencileri, ortaklaşa çalışmaları ve öğretmenlerinin verdiği destekle okul gazetesi çıkarmaya başladılar. 6 ayda bir yayımlanacak olan İstiklal Gazetesi 8 sayfalık olup ilk basımda 1000 adet olarak basılmış fakat ilçe halkı, öğrenci velileri ve esnaf tarafından beğenildiği için sonraki basımda sayının artırılması düşünülüyor. Okul Müdürü Murat Aksoy, Türkçe öğretmeni Yaşar Karip’in çalışmalara verdiği destekle çıkarılan gazetede, öğrencilerin Türkçeyi doğru ve etkin kullanması, kendilerini ifade etmeyi öğrenmesi, özgür, eleştirel düşünmeyi ve iletişim kurma yeteneklerinin geliştirilmesi amaçlanmış. Gazetenin içeriğinde, okulda yapılan çalışmaların yanı sıra ilçemizden haber, kültür, spor, edebiyat ve eğlence haberleri de yer alıyor.

İLK SAYIYI KAYMAKAM EKİNCİ’YE TANITTILAR

İstiklal Gazetesi tanıtımı için İlçemiz Kaymakamı Sn. Kadir Ekinci’yi makamında ziyaret eden İstiklal Şehit Süleyman Gür İlk ve Ortaokulu Müdürü Murat Aksoy, Türkçe öğretmeni Yaşar Karip ve öğrenciler yayımlanan ilk sayıyı Kaymakam Ekinci’ye tanıttılar. Kaymakam Ekinci, öğrencileri bu çalışmalarından dolayı tebrik etti ve başarılar diledi. Öğrencilerle tek tek sohbet ettikten sonra toplu fotoğrafta çektirildi.

OGRENCILERDEN-ISTIKLAL-GAZETESI-2