ÖĞRENCİLERDEN MÜFTÜLÜK ZİYARETİ

İlçemiz Gazi Mustafa Kemal ilköğretim Okulu öğrencileri Gazipaşa İlçe Müftülüğünü, Çarşı Camii’ni ve Merkez Kız Kur’an Kursunu ziyaret etti.

GAZİPAŞA İlçe Müftülüğü gezen öğrenciler müftülük makamına oturarak birkaç dakikalığına Müftü oldular. Müftülüğü ve Müftülük hizmetlerini çok beğenen öğrenciler, Müftülük Şef’i Turan Akbaş’ın “Diyanet Teşkilatında çalışmak ister misiniz? Sorusuna “Evet” cevabını verdiler. Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Mehmet Bahçe nezaretinde gerçekleşen ziyarette öğrenciler, Müftülük çalışanlarına birbirinden ilginç ve güzel sorular sordular. Öğrencilere Müftülüğü gezdiren Şef Turan Akbaş ve VHKİ Fatih Yıldırım, Müftülüğün çalışmaları, görev ve sorumlulukları hakkında öğrencilere bilgiler verdi. Din Kültürü Öğretmeni Mehmet Bahçe yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Bugünkü ziyaretimizde okulumuz öğrencileri ile İlçemiz Müftülüğünü ziyaret ettik. Öğrencilerimizin sordukları sorulara verdikleri cevaplar ve konukseverlikleri ile Müftülüğümüz çalışanlarına çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Müftü Nazif Fethi Yalçınkaya ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek şunları söyledi: “Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi derslerini böylesine başarılı bir şekilde işlemeniz ve öğrencilerinizin sevgisini kazanmanızdan dolayı sizleri tebrik ediyorum. Çocukların ruhsal ve bedensel gelişimine uygun olarak din derslerini en güzel ve en kaliteli şekilde vermemiz gerekiyor. Sevgi, bilgi ve ilgi esasına dayalı bir eğitim- öğretim modeli ile dini gençlerimize anlatmamız gerekiyor. Ziyaretinizden dolayı sizlere teşekkür ediyor ve farklı öğrencilerle sizleri yine Müftülüğümüze bekliyoruz” dedi.

OGRENCILERDEN-MUFTULUK-ZIYARETI-2