ÖĞRENCİLERİN GURUR GÜNÜ

ÖZEL Gazipaşa Anadolu Lisesi ve Özel Anadolu Hastanesi Gazipaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2015-2016 Eğitim ve Öğretim yılı dönem sonu dolayısı ile kutlama ve ödül töreni yapıldı. Törene okul kurucuları, okul yöneticileri, veliler ve öğrenciler katıldı. Törende okullarında ve PTS’de (Performans Takip Sınavı) derece giren öğrencilere ödülleri verildi.

OGRENCILERIN-GURUR-GUNU-2

Özel Gazipaşa Anadolu Lisesi ve Özel Anadolu Hastanesi Gazipaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2015-2016 Eğitim ve Öğretim yılı dönem sonu dolayısı ile kutlama ve ödül töreni yapıldı. Okul bahçesinde yapılan törene okul kurucuları, okul yöneticileri, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı. Tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Açılış konuşmasını Anadolu Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı, Dr. Tema Kiper yaptı. Kiper, programın sıkışıklığından dolayı programın Cuma günü yerine Çarşamba günü yapıldığını belirtti. Konuşmasında eğitimin önemine dikkat çeken Kiper, “Eğitim, anlatılması çok güç aynı zamanda çok kolay bir terim. Eğitim; insanı, insan yapan bir süreçtir. Bu sürece yıllarımızı verdik. Çocukları ve gençleri eğittik, yetiştirdik. Ülkenin mimarlarını yetiştirdik. Bundan sonra bizim bayrağımızı bizim çocuklarımız alacak. Siz değerli velilere bu çocukları dört dörtlük yetiştirmek, topluma yararlı bir nesil oluşturmak bizlerin amaçlarından bir tanesi” dedi.

“EĞİTİMİN ASIL AMACI, TOPLUMU AYAKTA TUTAN BİREYLER YETİŞTİRMEK”

Eğitim konusunda konuşmasına devam eden Kiper, eğitimin birçok amacı olduğunu belirtti. Kiper, “Eğitimin asıl amacı, bu toplu ayakta tutan bireyler yetiştirmek. Hepimizin görevi, Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi, Türkiye Cumhuriyetini ilelebet payidar kılmaktır” şeklinde konuştu.

Tema Kiper’in konuşmasının ardından ödül törenine geçildi.

İlk olarak, Özel Anadolu Hastanesi Gazipaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 9. 10. ve 11. sınıflarında 1’inci olan öğrenciler sahneye çağrıldı. 9’uncu sınıf öğrencilerinden Emine Yılmaz, 10’uncu sınıf öğrencisi Gülçin Esen, 11’inci sınıf öğrencileri Havva Bilgili ve Teslime Coşkun’a ödüllerini, Okul Müdürü Çiğdem Yalçın verdi.

Özel Gazipaşa Anadolu Lisesi’nde 9’uncu sınıf öğrencisi Vuslat Ünver, 10’uncu sınıf öğrencisi Beyza Zahide Alp, 12’inci sınıflardan Bilal Özel, Hazal Taşlı ve Burçin Tumay, ödüllerini Okul Müdürleri Emre Yüksel’den aldılar.

4 yılın ortalaması ile Özel Gazipaşa Anadolu Lisesi birincisi olan Selin Özçelik ve Özel Anadolu Hastanesi Gazipaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin birincisi Melike Akpınar’ın ödüllerini okul kurucularından olan Cengiz Büyükgebiz verdi.

Antalya Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Performans Takip Sınavı’nda dereceye giren öğrencilerin de ödül aldığı törende, PTS’de tüm puan türlerinde ilçe birincisi olan Mehmet Ateşpare’ye ödülü okulun kurucu temsilcisi Filiz Elmas verdi.

Ödül töreninden sonra dereceye giren öğrencilerin ve ailelerinin mutluluğu gözlerinden okundu.

OGRENCILERIN-GURUR-GUNU-3