PİŞKİN’DEN TURİZM ATAĞI

Ak Parti Gazipaşa İlçe Teşkilatı tarafından hazırlanıp, Kültür ve Turizm Bakanlığına sunulan dosyalar hakkında açıklama yapan Ak Parti İlçe Başkanı Yakup Pişkin, dosyada turizm faaliyetlerinin gelişmesine yardımcı olacak konularda yardım istendiğini bildirdi.

SIYASILERDEN-GAZIPASAYA-AKIN-2

AK PARTİ İlçe Teşkilatı tarafından hazırlanan Gazipaşa turizmdeki eksiklikleriyle ilgili rapor Kültür ve Turizm Bakanlığı yetkililerine teslim edildi. Ak Parti Gazipaşa İlçe Başkanı Yakup Pişkin tarafından bir toplantı esnasında yetkililere sunulan dosyada ilçede turizm gelişmesine yardımcı olacak konularda destek istendi. Dosyada yer alan taleplerle ilgili bilgi veren İlçe Başka Pişkin, “Selinus Kalesi ve Nohutyeri gibi tarihi eserlerin kazılarının yapılıp bir an önce turizmine kazandırılması, Selinus kalesinin geçici olarak ışıklandırılarak yaya yolunun yapılması ve Güneyköyü Nohutyeri Kalesi’ne giden yola sıcak asfalt dökülmesini talep ettik” dedi.

YALANDÜNYA MAĞARASINA SICAK ASFALT

Antalya Büyükşehir’den geçmiş olan 0,80 emsali Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca iptal edildiğini kaydeden Pişkin,  ilçenin turizme açılması ve otellerin yapılabilmesi için emsalin düzeltilmesini talep ettiklerini ifade eden Pişkin, “Beyrebucak’ta bulunan Yalandünya Mağarası yoluna sıcak asfalt yapılması, Karadağ ve Fener civarının mesire alanı olması için gerekli yardımın yapılmasını istedik. Ayrıca Fidanlık olarak bilinen turizm sahası içerisinde bulunan yaklaşık 330 dönüm arazinin turizm sahasında değerlendirerek gerekli çalışmaların yapılmasını talep ettik” diye konuştu.

“GAZİPAŞA YATIRIMCILARIN GÖZDESİ OLACAK”

Raporda belirtilen isteklerin yapılması durumunda Gazipaşa’nın yatırımcılar tarafından büyük bir rağbet göreceğini belirten Pişkin, “Bu isteklerin yapılması durumunda Gazipaşa turizmin gözdesi olma yolunda ilerleyecek, istihdam artacak ve Gazipaşa kazanacak” dedi

“GAZİPAŞA CANLANACAK”

Yalandünya Mağarası, Selinus Kalesi ve Nohutyeri Kalesi’nin çalışmaları tamamlandığı zaman turizmciler ve turistler tarafında ilçenin büyük bir ilgi göreceğini dile getiren Pişkin, “Alt yapı çalışmalarının tamamlanmasından sonra ilçede bulunan kafe ve restoranlar da canlanacak. Gazipaşa dışarıda daha çok tanınacak ve reklam değerine kavuşacak” seklinde konuştu.

“GAZİPAŞA KAZANACAK”

Yapılacak olan hizmetlerin sonunda kazananın Gazipaşa halkı olacağını söyleyen Pişkin, “Bütün bu hizmetler tamamlandığı zaman Antalya yeni bir turizm merkezi kazanacak” dedi. Fidanlık olarak bilinen turizm sahası içerisinde bulunan yaklaşık 330 dönüm arazinin turizm sahasında değerlendirerek gerekli çalışmaların yapılmasını talep ettiklerini yineleyen Pişkin konuşmasını “Bu alanın turizme kazandırılmasından sonra burası Gazipaşa’nın öncü yatırımlarından biri olacak. Biz ne yapıyorsak Gazipaşa için yapıyoruz. Durmak yok, yola devam” diye tamamladı.