SABAH NAMAZI BULUŞMALARI DEVAM EDİYOR

GAZİPAŞA Müftülüğü tarafından düzenlenen sabah namazı buluşmaları ara vermeden devam ediyor. Koru Mahallesi Fatih Camii’nin ardından Cumartesi günü de Kahyalar Mahallesi Delice Camii’nde Sabah Namazı Buluşmamızı gerçekleştirildi.

DUALAR-YGSYE-GIRECEK-OGRENCILER-2

Programa İlçe Müftüsü Nazif Fethi Yalçınkaya olmak üzere bölge İmamları, çok sayıda genç ve vatandaş katıldı. Bayan Cemaatin de programa yoğun ilgi gösterdiği görüldü. Ayrıca İlçemize Konferans vermek üzere gelen Milli Eğitim Bakanlığı Müşaviri Eğitimci-Yazar Dursun Ali Taşçı da programa iştirak etti.

Sabah namazının cemaatle kılınmasının ardından tövbe-istiğfar edilip salavat, tesbihat ve tekbirlerin yanı sıra ilahi ve kasideler okundu. Çarşı Camii Müezzin Kayyımı İnanç Öcalan’ın Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından Müftü Yalçınkaya’nın dua etmesiyle program sona erdi. Programın bitiminde Camiyi dolduran cemaate kahvaltı  ikramı yapıldı.

Etkinlikle ilgili açıklama yapan Gazipaşa İlçe Müftüsü Nazif Fethi Yalçınkaya “Sabah namazı buluşmalarımız devam ediyor. Bu etkinliğimizin farklı Camilerde olmasına özen gösteriyor ve bu vesileyle de cami cemaatiyle tanışıp kaynaşıyoruz. Bu buluşmalarda hem cemaatimizle birlikte sabah namazımızı kılıyoruz hem de hep birlikte dualar edip ardından kahvaltımızı yapıyoruz. Bu kez de Sabah namazı buluşmamızı Kahyalar Mahellesi Delice Camii’nde gerçekleştirdik. Müftülüğümüz olarak bu programı organize eden Kahyalar Mahallesi Delice Camii İmam-Hatibi Abdullah Gülcan’a, hizmet eden görevlilerimize, hayırsever vatandaşlarımıza ve programa katılan tüm Cemaatimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Sabah namazı buluşmalarımız belirleyeceğimiz farklı bir camimizde devam edecek” dedi.

SABAH-NAMAZI-BULUSMALARI-DEVAM-EDIYOR-2