UFUK BİLGE’DEN “PASTA VE BÖREK GÜNÜ” ETKİNLİĞİ

ÖZEL Ufuk Bilge İlk ve Ortaokulu, Okul Aile Birliğinin organize ettiği  “Pasta ve Börek “ günü etkinliği 19 Mart Cumartesi saat 12.30 da okul yemekhanesinde gerçekleştirildi. 1.Yazılı Sınavlarının yapıldığı bugünlerde  öğrencilerin moral ve motivasyonunu arttırmaya yönelik olarak öğrenci annelerinin yapmış oldukları birbirinden lezzetli pasta, börek, kek, tatlı, kısır, sarmalar öğrencilere ikram edildi.Okul öğrencileri aileleri ile birlikte,arkadaşlarıyla birbirinden leziz hazırlanmış yiyecekleri yiyerek sitres attılar. Veliler ve öğrencilerin birbirleriyle kaynaşma imkanı buldukları ve farklı lezzetleri tattıkları organizasyon son derece renkli geçti.

“PROGRAMI GELENEKSEL OLARAK DEVAM ETTİRMEK İSTİYORUZ”

Konuyla ilgili olarak Okul Müdürü Temel Topraklı şunları söyledi; Öğrenci Velilerimiz 1.Sınavların yapıldığı bugünlerde öğrencilerin moral ve motivasyonunu arttırmak için bir sürpriz hazırladılar. Öğrencilerimiz, velilerimizin birbirinden leziz hazırladıkları yiyecekleri gönüllerince yiyerek hem sitres attılar hem de farklı lezzetler tatmanın sevincini yaşadılar. Okul Aile Birliğimiz ve sınıf annelerimizin katkılarıyla hazırlanan bu güzel organizasyon bu yıl okulumuz adına bir ilk oldu. Bu günü gelecek yılda geleneksel olarak devam ettirmek istiyoruz.

“BÜTÜN VELİLERİMİZE TEŞEKKÜR EDERİM”

Etkinlikte, velilerin birbirleriyle kaynaşarak hasret giderdiğini belirten Topraklı, “Birlik, beraberlik adına son derece güzel bir gün oldu. Velilerimiz öğrencilerimizin mutluluğu ve başarısı için bizlere çok destek oluyorlar. Bu bağlamda başta Okul Aile Birliğimize, sınıf annelerimize ve bütün velilerimize teşekkür ederim. Velilerimizin desteği ile öğrencilerimizin motivasyonunu arttırdığımızı düşünüyorum. Özel Ufuk Bilge İlk ve Ortaokulu olarak bahar ayının geldiği bu günlerde sosyal aktivitelerimiz devam edecektir” diye konuştu.

İkramlardan sonra Okul Öğrencileri Okul Bahçesinde çeşitli oyunlar oynayarak gönüllerince eğlendiler.

UFUK-BILGEDEN-PASTA-VE-BOREK-GUNU-ETKINL-2