SAMANİ SORUNLARI DİNLEDİ

Ak Parti Antalya Milletvekili Hüseyin Samani, dün saat 11.00’de Çobanlar Mahallesi’nde yapılan Mahalle Meclisi Danışma Toplantısı’na katıldı. Samani, “Gazipaşa’da bir hizmet belediyeciliği var” diyerek Gazipaşa’da son iki yılda yaşanan değişikliğe değindi. Samani, konuşmasından sonra vatandaşların sorunlarını dinledi.

SAMANI-SORUNLARI-DINLEDI-2

AK Parti Antalya Milletvekili Hüseyin Samani, Ak Parti Gazipaşa Teşkilatı ve Gazipaşa Belediyesi tarafından Çobanlar Mahallesi’nde gerçekleştirilen Mahalle Meclisi Danışma Toplantısı’na katıldı. Toplantıya, Hüseyin Samani’nin yanı sıra, Ak Parti Gazipaşa İlçe Başkanı Yakup Pişkin, Belediye Başkanı Adil Çelik, Ak Parti Yönetim Kurulu üyeleri ve mahalle halkı katıldı. Mahalle halkı tarafından sıcak bir şekilde karşılanan Samani ve beraberindekiler vatandaşlarla tek tek selamlaştılar. Toplantıda konuşma yapan Ak Parti Antalya Milletvekili Hüseyin Samani, meclise verilen aradan dolayı seçim, bölgelerindeki sıkıntıları dinlemek için iyi bir fırsat bulduklarını ve toplantıya da İlçe Teşkilatı ve Gazipaşa Belediyesi’nin daveti ile geldiğini bildirdi. Konuşması bittikten sonra Çobanlar Mahallesi halkının sorunlarını ve sıkıntılarını dinleyen Samani, vatandaşların sorunlarını not tutarak cevapladı.

“GAZİPAŞA’NIN DİĞER İLÇELERDEN BİR FARKI YOK”

Konuşmasında Gazipaşa’da son iki yılda meydana gelen değişimi kendi ziyaretlerinde bile gözle görünür derecede değiştiğini bildiren Samani, “Gazipaşa’da bir hizmet belediyeciliği var. Bakın Ak Partili belediyeciliği demiyorum, hizmet belediyeciği var diyorum. Zaten sizler bunun sonuçlarını ve değişimi görüyorsunuz. Bizler Antalya’dan gelip buralardaki değişimi görüyoruz. Gazipaşa’nın diğer ilçelerden bir farkı yok. Herkesin belediyenin eşit hizmete ihtiyacı var” dedi.

“HİZMETİ ESİRGEMEMEK İÇİN BURADAYIZ”

Partiye verilen desteklerin karşılıksız kalmayacağını söyleyen Samani, “Hizmeti vatandaşlardan esirgememek için buradayız. Eğer bize verilen destekler size hizmet olarak geri dönmüyorsa, Ak Parti’nin iktidarda olmasına gerek yok. Gazipaşa Belediyesi’nin de Ak Partili olmasının gereği yok ama şimdi görüyoruz ki Gazipaşa Belediyesi Ak Partili olunca çok değişiyormuş” diye konuştu.

“BU TOPLANTILARA BİZİM DE İHTİYACIMIZ VAR”

Yapılan bu tür toplantıların vatandaşa daha fazla hizmet kazandıracağını vurgulayan Samani, “Seçim bölgelerimizdeki sıkıntıları bizzat yerinde görmek, doğru kanaat kullanmak için bu toplantılara bizlerinde ihtiyacı var. Sizlerden aldığımız bilgileri yukarıya taşımanın da bir milletvekili görevi olduğunu çok iyi biliyoruz. Bu vesile ile bugün burada sizinle beraberiz” dedi.

“10 YILDA YAPILMAYAN 3 YILDA YAPILACAK”

Belediye Başkanı Adil Çelik ile sohbetini hatırlatan Samani, “Gazipaşa’ya 10 yılda 250 km asfalt yapılmamış, şimdiki belediyemiz 21 ayda 150 km asfalt yapılmış daha 2 yıl olmamış. 3 yıl olmadan 10 yılda yapılanları geçecekler. Bir insan ömrü ne kadar ki? 10 yıl bir insan için çok uzun yıl. Bu hizmetlerin yapılmasının en büyük etmeni sizlersiniz, bizleri sizler seçtiniz, daha çok hizmet almaya hakkınız var” şeklinde konuştu.

“HİZMETLER, İSTİKRAR İLE OLUYOR”

“Sizin bize verdiğiniz istikrar ile bu hizmetler oluşuyor” diye sözlerine devam eden Samani, “Asıl öngörü sahibi olan her zaman milletimizdir. Basiret sahibi olan milletimizdir. Bundan 13 yıl önce bir öngörü ile hiç iktidara gelmemiş, yeni kurulmuş bir patiyi iktidara getirerek ülkeyi uçurumun eşiğinden çekip kurtarmışsa milletimiz bu öngörüye sahip olmuşsa artık Gazipaşa’da bu öngörüye sahip olduğunu düşünüyorum. Bugün ülkemiz her geçen gün daha iyi yerlere gitmekte. Tabi bunu genç kardeşlerimiz anlayamayabilir. Yıllar önceyi bilen ağabeylerimiz ablalarımız ve çiftçilerimiz daha iyi anlar” dedi.

“BİR OLALIM BİRLİKTE OLALIM”

Gazipaşa Belediye Başkanı Adil Çelik konuşmasında birlik ve beraberlik mesajı verdi. Hizmet konusunda bütün sıkıntıların çözüleceğini belitten Çelik, vatandaşların birlik ve bütünlüğünü bozmamaları gerektiğini söyledi. Çelik, “Sizlerden tek bir şey istiyorum. Ben bunu her toplantı da söylüyorum. Birlik ve beraberliğimizi bozmayalım. Bizler için dua edin ve destek verin. Ankara’da sayın vekillerimiz, Antalya’da Menderes Başkanımız burada ben biz sizlerin emrindeyiz. Şu gördüğüm birlik ve beraberlik tablosunu bozmayalım.  Bizim buna ihtiyacımız var. Bizim hizmet gücümüz var, yeter ki bir olalım birlikte olalım, hepinize teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

“ÇOBANLAR’IN YERİ BENDE AYRI”

Babasının, annesinin ve kendisinin Çobanlar Mahallesi’nde görev yaptığını belirten Başkan Çelik, Çobanlar’ın kendinde ayrı bir yer olduğunu vurguladı. Çelik, “Çobanlar’dan D-400 inen yolları sıcak asfalt yapacağız. Yolarımızı eski teyzelerin dantel ördüğü gibi öreceğiz. Biliyorum bir köy konağı talebiniz var. Şuana kadar 9 tane mahallemizde köy konağı yaptık. Yeniköy’dekinin ihalesine çıktık o da devam ediyor. Macar ve Yakacık Mahallelerinin de bulunan köy konaklarının tadilatlarını yaptık. Fakat gönlümde ukde olan Çobanlar ve Beyrebucak mahallelerine yapılacak köy konakların için yer sıkıntılarımız var ama bu sorunları bir şekilde çözeceğiz” dedi.

“ÜSTÜNE KOYARAK DESTEK VERİYORSUNUZ”

Mahalle halkına seslen Ak Parti Gazipaşa İlçe Başkanı Yakup Çelik, Çobanlar Mahallesi halkına seçimlerde verdiği desteklerden dolayı teşekkür etti. Pişkin, “Çobanlar her seçimde üstüne katlayarak bize destek veriyor. 1 Kasım seçimlerini yaşadık. Çobanlar’da olduğu gibi ilçemizde çok büyük destek oldu. Haziran seçimlerinden sonra yaklaşık bin 600 oy ekleyerek yüzde 37’lerden, yüzde 41’lere ulaşılan bir oy yüzdemiz oldu. Tabi ki bu çalışmalar sırasında sayın belediye başkanımız Adil çelik, muhtarlarımız, mahalle başkanlarımız bizleri yalnız bırakmadı” diye konuştu.

SAMANI-SORUNLARI-DINLEDI-3

“GERİYE ÇEKİLMEDİK, SAHALARDAYIZ”

1 Kasım seçimlerinden sonra, çalışmalarına devam ettiğini dile getiren Pişkin, Antalya İl Teşkilatı’nın ‘Hedef 5 Yüz Bin Üye’ kampanyası için mahalle halkı için destek istedi. Pişkin, “Biz seçimleri bitirdik geriye çekilmedik. Yine sahalardayız. Sizlerin hizmetkarıyız sizlere hizmet etmek için gece gündüz uğraş veriyoruz. Antalya il teşkilatı hedef 500 bin üye konusunda bir kampanya başlattı. Bizde ilçe teşkilatı ve mahalle başkanlarımız ile bu çalışmanın içerisine girdik. Bu kampanya vesilesi ile milletvekilimiz aramızda. Ben şahsına teşekkür ediyorum. Biz gerekli çalışmaları hazırladık. Mahalle başkanlarımız partiye yeni üye kaydı için çalışmalar yapacaklar. Yaklaşık 160 üyemiz var biz bunun 250- 300 yapmak için uğraş vereceğiz. Sizin vereceğiniz katkılara ben inanıyorum. Bizleri böyle sıcak bir ortamda karşıladığınız için hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

Toplantıda konuşmalar tamamlandıktan sonra soru cevap kısmında vatandaşların sorunları dinledi.

SAMANI-SORUNLARI-DINLEDI-4