SÜRÜ YÖNETİMİ KURSU BAŞLADI

Gazipaşa Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü, İlçe Tarım Müdürlüğü ve İŞKUR’un uzun zamandır üzeride çalıştığı ‘Sürü Yönetimi Kursu’ Salı gününden itibaren Gazipaşa Halk Eğitim Merkezi’nde verilmeye başlandı. 44 kursiyerin başvurduğu kurs 3 hafta sürecek.

SURU-YONETIMI-KURSU-BASLADI-2

GAZİPAŞA Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü, İlçe Tarım Müdürlüğü ve İŞKUR’un uzun zamandır üzeride çalıştığı ve 44 kursiyerin başvurduğu Sürü Yönetimi Kursu’ Salı günü başladı. Veteriner Hekim Bülent Özkavak tarafından saat 09.00 ila 16.00 arasında verilen kurs 3 hafta boyunca devem edecek. Konu hakkında açıklama yapan Gazipaşa Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ali Doğan,  1 Mart tarihi itibariyle sürü yönetimi kursunun açıldığını belirterek, “ Gazipaşa İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, İŞKUR Müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliğiyle ilçemizde bulunan sürü sahiplerine ya da sürü yönetiminde, bilgi ve kaliteyi arttırmak isteyen bütün arkadaşlarımıza duyurular yaptık ve yoğun bir katılım oldu” dedi.

“44 BAŞVURU ALINDI”

Gelen başvuruları değerlendirdiklerini belirten Doğan, “44 başvuru almış. Bu konuda eğitim almış Veteriner Hekim Bülent Özkavak arkadaşımız tarafından Salı günü itibariyle verilmeye başlandı. 3 hafta boyunda sürecek olan kurs, sabah saat 09.00’da başlayıp 16.00’da bitecek. Haftada 5 gün olacak kurslar için, çobanlık yapan, yapmayı düşünen arkadaşlarımızın daha donanımlı, sertifikalı olmasını istiyoruz” diye konuştu.

“HEDEFİMİZ BİLİNÇLİ VE DONANIMLI SÜRÜ YÖNETİCİSİ YETİŞTİRMEK”

Avrupa Birliği standartlarında, her mesleğin bir eğitimi-öğretimi ve sertifikası olduğunu vurgulayan Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ali Doğan, “İş kurmak için ya da hayvancılıkla ilgili hükümetimizin ortaya koyacağı fırsatlardan yararlanabilmesi için bilinçli, donanımlı, sertifikalı olmak hasıl oluyor. Dolayısıyla biz sürü yöneten arkadaşlarımızı donanımlı hale getirerek onlara da sertifika vereyi düşünüyoruz. İŞKUR kapsamında arkadaşlarımıza ayrıca jest olarak 20 lira ücret alıyorlar. Bundan sonra başvuru olması halinde sürü yönetimi kurslarımız devam edecek” şeklinde konuştu.

SURU-YONETIMI-KURSU-BASLADI-3