“TARIMDA RUS KRİZİNİ ATLATTIK”

Antalya Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı’nda konuşan Alanya Ziraat Odası Başkanı Musluoğlu, tarımda Rus krizinin atlatıldığını söyledi.

ANTALYA Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı, Alanya Ziraat Odası’nda gerçekleştirildi. Toplantıya, Antalya Ziraat Odası İl Başkanı Nazif Alp, Gazipaşa Ziraat Odası Başkanı Yusuf Çelik, Alanya Ziraat Odası Başkanı Turgut Musluoğlu ve çok sayıda bölge çiftçi temsilcisi katıldı.

“HÜKÜMETİMİZ RUS OLAYINI ÇÖZDÜ”

Toplantının açılışında konuşan ve Rusya krizine değinen Musluoğlu, “Son zamanlarda bir Rus uçak krizi yaşandı. Bu ülke başıboş değil. Tabi ki sınırları korumak zorundayız. Bundan dolayı büyük bir kriz yaşadık. Tarım Bakanlığımız ve yetkililerin açıklamalarının ardından krizi atlattık diyebiliriz” ifadelerini kullandı. Antalya’da gerçekleşecek ‘Çiçek ve Çocuk’ temalı fuara 43 ülkenin katılım gösterdiğini bildiren Musluoğlu, “Bugüne kadar gerçekleşen EXPO’lara dünya genelinde en yüksek katılım 35’i geçmemiş. Bu açıdan çok önemli. Bunun önemini de rapor haline getirerek genel merkeze sunduk. Ankara ne karar alır bilmiyoruz, çıkacak karara da saygılıyız. Bunun maliyeti 200 bin TL kadar bir rakam. Bunun çalışmasını da yapmak gerekiyor. Biz Türkiye Ziraat Odaları olarak burada olmak zorundayız” dedi.