TEMELLER YIL İÇİNDE ATILACAK

Gazipaşa Belediye Başkanı Dr. Adil Çelik, ilçeye yapılacak olan otellerin temellerini yıl içinde atacaklarını belirtti.

GAZİPAŞA Belediye Başkanı Dr. Adil Çelik, otellerle ilgili emsal ve planların tüm maddelerinin Büyükşehirden geçtiğini ve temel atmaların bu yıl içinde yapılacağını belirtti. Büyükşehirden geçen maddelerin, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nde onaylandıktan sonra Ankara’ya gideceğini belirten Çelik, “İnşallah otellere bu yıl içinde temel attırmayı düşünüyoruz. Her zaman açıklıyorum Gazipaşa’da Özel Çevre Koruma (ÖÇK) alanında olduğu için bütün plan değişikliklerimiz Ankara’da çevre Şehircilik Bakanlığındaki Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü’nde onaydan geçiyor. Bunlar zaman alan süreçler” dedi

“KIZILİN İÇİN KOMİSYON KURULDU”

Kızılin’le ilgili orman kadastrosu çalışma yaptığını belirten Başkan Çelik, “Milletvekilimiz İbrahim Aydın bununla ilgili Antalya Bölge Müdürlüğü ile iletişim kurdu. Çok hızlı bir komisyon kuruldu. Komisyon çalışmaları bu ay içinde bitirecek. Tabiat Varlıkları Genel Müdürlüğü’ne uygun görüşünü bildirecekler. Bundan sonra Kızılin’in 18 uygulamasına geçeceğiz. Bizden öce 18 uygulaması aşağı yukarı yerleştirilmiş. Askıya çıkarıp bitireceğiz” diye konuştu.

“MENDERES BEY BU KONUYU BİZZAT TAKİP EDİYOR”

Koru ile ilgili gelişmelerin Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel tarafından takip edildiğini belirten Çelik, “Koru’yla ilgili de emsallerle ilgili biraz değişiklik yaptık, emsalleri arttırdık. İnşallah o da Büyükşehirden geçti. Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü’ndeki kuruldan onaylandıktan sonra tabiat varlılarına gidecek. Bununla ilgili sayın bakanımız Mevlüt Bey ve Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Bey bu konuyu bizzat takip ediyorlar. Oralarda da inşaatın önü açılmış olacak” ifadelerini kullandı.

“KALİTELİ TURİZM GELECEK”

Gazipaşa’ya turizmin geç ama kaliteli geleceğini dile getiren Çelik, “Bizim ÖÇK’dan dolayı şöyle bir özelliğimiz var. Bizde Alanya’daki bazı bölgelerdeki gibi otelin balkonundan denize atlayamayacaksınız. Bizde ilk bir 50 var. Burada hiçbir şey yapamıyorsunuz, kıyı kenarı. İkinci 50 park alanı. Bizim denize yaptığımız ikinci 50 oluyor. Üçüncü 50 de ise şahısların olmasına rağmen günübirlik. Havuz, restoran, kafe gibi şeyler. Gazipaşa’ya turizm biraz zor ve geç geliyor ama geldiği zamanda kaliteli turizm gelecek” şeklide konuştu.