EKİNCİ’DEN 12 MART VE YGS MESAJI

GAZİPAŞA Kaymakamı Kadir Ekinci, 12 Mart İstiklal Marşı’nın kabulü ve 13 Mart Pazar günü yani yarın YGS’ye girecek öğrencilerle ilgili 2 mesaj yayınladı. 12 Mart İstiklal Marşı’nın kabulü ilgili konuşan Kaymakam Ekinci, “Milletimizin onurlu mücadelesi ve vatan sevgisi, bağımsız bir ülke, hür bir millet iddiasının mısralarla ifadesi ve parlak bir geleceğin müjdecisi olan İstiklal Marşımızın kabulünün 95.’inci yıldönümünü kutluyoruz” ifadesinde bulunduğu mesajını şu şekilde sürdürdü:  “Milli marşlar, Milletlerin birliğini sağlayan ve yaşatan temel öğelerdendir. İstiklal Marşı, Türk Milletinin bağımsızlık ve özgürlük savaşını ölümsüzleştiren, Türk Milletini ortak düşünce ve değerler düzleminde buluşturan eşsiz bir eserdir. İçinde yaşadığı toplumun değerlerini çok iyi bilen, ömrünü vatana, millete adamış milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un bu uyanış destanında bir milletin yeniden var olması, yeniden tarih sahnesinde hak ettiği yeri almasının yanı sıra her kıtasında iman tazeleten, her mısrasında ecdada rahmet okutan, her kelimesinde ruhumuzu aydınlatan İstiklal Marşımız, milli bilincimizin ve hürriyet aşkımızın en berrak ifadesidir. Bu duygu ve düşüncelerle İstiklal Marşı’mızın Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde kabulünün 95. Yılını kutluyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Milli Şairimiz, Büyük Mütefekkir Mehmet Akif Ersoy’u ve bütün İstiklal Kahramanlarımızı rahmet ve şükranla anıyorum.

“YGS’DE BAŞARILI OLACAKLARINA İNANIYORUZ”

YGS’nin eğitim hayatında öğrenciler için önemli dönüm noktalarından biri olduğunu belirten Kadir Ekinci, “Bu sınav strese ve gerilime neden olmamalıdır. Geleceğimizi emanet edeceğimiz değerli öğrencilerimizin, büyük bir azim ve çabayla hazırlandıkları YGS’de başarılı olacaklarına inanıyoruz. Öğrencilerimizin uzun çalışmaları sonunda yaşamlarını şekillendirmek için üniversiteyi kazanması, eğitimlerine mutlu olacakları bir yükseköğretim kurumunda devam etmesi en büyük dileğimizdir” diye konuştu.

Öğrencilere tavsiyelerde de bulunan Ekinci, “Sevgili öğrenciler, biliyorum ki sizler elinizden gelenin en iyisini yapabilmek için hazırlandınız. Geriye kalan, başarının sizin elinizde olduğuna inanarak kendinize güvenmeniz ve sınava bu düşünceyle girmenizdir. Sınav esnasında ne kadar rahat olursanız, bilgi birikiminizi ve yorum gücünüzü daha rahat kullanırsınız. Başaracağınıza dair inancınızın, sınav sonuçlarıyla gerçekliğe dönüştüğünü göreceksiniz” diye konuştu.