“TOK’UN SÖYLEDİKLERİ GERÇEĞİ YANSITMAMAKTADIR”

Gazipaşa Belediye Başkanı Dr. Adil Çelik, CHP’li Belediye Meclis Üyesi İsmet Tok’un Mesleki Teknik Eğitim Merkezi (METEM) davasına ilişkin açıklamalarının ardından bir basın bülteni yayımladı.

HİÇBİR siyasi ayrım gütmeden ilçemizde taş üstüne taş koyan geçmiş tüm belediye başkanlarına, meclis üyelerine, bürokratlara, iş adamlarına ve ilçe halkına teşekkür ettiğini belirten Başkan Çelik, “Sayın Tok’un bizlerin 32 bin liralık mahkeme harcı nedeniyle davayı sürdürme taraftarı olmadığımızı belirtmesi hususu gerçeği yansıtmamaktadır. Göreve geldiğim günden bu yana, Gazipaşa Belediyesi’nin her kuruşunun hesabını yaptım” dedi.

“BİZLER HARCIN TAMAMINI YATIRDIK”

Davanın seyrini temkinli davranarak takip ettiklerini belirten Çelik, “Bunu Sayın Tok ve tüm meclis üyeleri de bilir. Gazipaşa Belediyesi’nin sokağa atılacak bir tek kuruşu yoktur. Temkinli davranarak davanın seyrini takip ettik ve gördüğümüz lüzum üzerine geçmişte 10 bin lira harç yatırılarak sürdürülen davaya bizler harcın tamamı olan 32 bin lirayı yatırarak devam ettik. Gazipaşa Belediyesi’nin menfaatlerini düşündüğünü söyleyenler geçmişte niçin mahkeme harcının tamamını yatırmamıştır? Bunu kamuoyunun takdirine sunuyorum” dedi.

“SİYASET YAPMAYA DEĞİL HİZMET ETMEYE GELDİM”

Siyaset yapmaya değil Gazipaşa’ya hizmet etmeye geldiğini ifade eden Başkan Çelik, “Her zaman söyledim, bir kez daha tekrar ediyorum. Bizler siyaset yapmaya değil, ilçemize hizmet etmeye geldik. İlçemizin menfaatlerini her şeyin üstünde tuttuk. Buna rağmen halen daha yapılan siyasi söylemler, çekişmeler ve gelişmeler karşısında siyasi menfaat elde etme çabası bizleri ziyadesiyle üzmektedir. Bizler şikayet etmek, yermek, takdir edilmek veya birilerini yüceltmek için bu makama talip olmadık. Tek gayemiz vardır; halkımıza hizmet. Her şey Gazipaşa için” diye konuştu.

TOKUN-SOYLEDIKLERI-GERCEGI-YANSITMAMAKTADIR-2