TUNCEL VE YÖNETİMİ GÜVEN TAZELEDİ

S.S. Gazipaşa Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi seçimli Genel Kurul Toplantısını 27 Şubat Cumartesi günü saat 11.00’de Gazipaşa Ulaştırma Hizmetleri Esnaf Odası’nda yaptı. Yapılan seçimli Genel Kurul Toplantısı sonucunda, başka bir yönetim listesi olmadığı için, Hasan Tuncel ve yönetimi oy birliği ile görevine devam etti.

TUNCEL-VE-YONETIMI-GUVEN-TAZELEDI-2

S.S. GAZİPAŞA Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi’nin Genel Kurul Toplantısı, Gazipaşa Ulaştırma Hizmetleri Esnaf Odası’nda yapıldı. 85 faal üyesi bulunan Kooperatifin toplantısına, 50’si asil, 15’i vekaleten olmak üzere 65 üye katıldı. Toplantının divan başkanlığını, Kemal Aksoy, Katip üyeliğini, Mustafa Karabulut yaptı. Divanı, Gazipaşa Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Mustafa Şahin yönetti. Toplantıda, ayrıca İl Ticaret Müdürü Mesut İlter ve tutanak tutmak için, İl Ticaret Müdürlüğü Memuru Devrim Bişkan da yer aldı.

“İYİ VE KÖTÜ YANLARIMIZ OLMUŞTUR”

Açılış konuşmasında söz alan Hasan Tuncel, görev süresinde yapılmayan icraatlar için üyelerden özür diledi. Tuncel, “Yaptığımız görev süresinde yapmış olduğumuz işlerde iyi ve kötü yanlarımız olmuştur, şahsım, yönetim ve denetim kurulunda görev yapan arkadaşlarım adında hepinizden özür diliyorum. Bugün burada 2015 yılı Genel Kurulu için toplandık, toplantıya iştirak ettiğiniz için hepinize teşekkür ediyor, 2016 yılının kooperatifimize için hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

MADDELER OY ÇOĞUNLUĞU İLE KABUL EDİLDİ

Açılış konuşmasından sonra toplantının gündem maddelerine geçildi. Toplamda 17 maddesi olan gündem raporu sırayla tek tek okunarak oy çokluğu ile kabul edildi. 2015 yılı yönetim ve denetim kurulunun faaliyet raporu, gelir-gider bütçesi, 2016 yılının tahmini bütçesi okunarak oy birliği ile kabul edildi. Yönetim ve Denetim kurullarının hakkı huzurlarının belirlenmesi, Yönetim kurulunun yıllık olarak konaklama ve yolluk ücretinin belirlenmesi, Kooperatif Yönetim kurulunun; Kooperatifin tapu taşınır ve taşınmaz mallarına ipotek koydurmaya, ipoteği kaldırmaya, gerekince satmaya, Kooperatif amaçları için araç alıp satmaya ve bankalarda kredi çekip kullanmaya İhalelere girmeye ve alınan ihaleleri kooperatif üyelerine ve gerektiğinde başkalarına çektirilmesine yetkili kılınması, Üyelik hakkının dondurulması, mevcut üyeliklerin devri, Kooperatifin birlik kurmaya veya kurulmuş olan birliklere üye olması için yönetim kuruluna yetki verilmesi, Kooperatife karşı açılmış veya açılabilecek davalar için yönetim kuruluna avukat tutmak için yetki verilmesi ve Gazipaşa sınırları içersinde Kooperatif Yönetim Kumlundan habersiz kooperatif verdiği yükler haricinde ne amaçlı yüke giderse gitsin verilecek olan cezaların görüşülüp belirlenerek yönetim kuruluna yetki verilmesi oy çokluğu ile kabul edildi.

İSİMLER DEĞİŞMEDİ

Seçimli Genel Kurul sonrası, başka bir yönetim listesi olmadığı için, Hasan Tuncel ve yönetimi oy birliği ile görevine devam etti. Listede isimlerde bir değişiklik olması ve yola aynı isimlerle devam edildi. Yönetim Kurulunda; Hasan Tuncel, Nurettin Üner, Abit Öztürk,  Hakan Yetkin, Erdem Şimşek yer alırken, Denetim Kurulu’nda ise; Turan Kahvecioğlu, Ahmet Sert ve Tefik Aksoy yer aldı.

TUNCEL-VE-YONETIMI-GUVEN-TAZELEDI-3