TÜRK EĞİTİM-SEN KURBAN BAYRAMI’NI KUTLADI

TÜRK Eğitim-Sen Gazipaşa Temsilcisi Ali Tan, yazılı bir açıklama yaparak Kurban bayramı ve yeni eğitim yılını kutladı. Bayramların paylaşmaya ve iyilik yapmaya vesile olan önemli günler olduğunu söyleyen Tan, açıklamasında eğitimde yaşanan sorunlara da parmak bastı. Tan, sözlerini şöyle sürdürdü; “Büyük sıkıntılarla boğuştuğumuz şu dar günleri tez zamanda atlatmayı ümit ediyor ve bunun için dua ediyoruz. İyilik ve paylaşmaya, kardeşlik ve güvene olan ihtiyacımız her gün daha da artıyor. Her şeye rağmen iyiliğin galip geleceği, kardeşliğin baki kalacağına olan inancımız tamdır. Bütün Türk-İslam alemine ferahlık, huzur, adalet ve mutluluk getirmesi dileklerimle Mübarek Kurban Bayramını kutlarım.  Kurban Bayramının sona ermesiyle yeni bir bayram başlıyor geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimiz ve geleceğimizin aydınlık mimarları değerli öğretmenlerimiz ders başı yapıyor. 2015-2016 Eğitim-Öğretim yılının başta öğrencilerimiz olmak üzere, öğretmenlerimize, velilerimize ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum. Eğitimle uzaktan ya da yakından ilgisi bulunan herkes eğitimcilerin yaşadıkları sıkıntılardan az ya da çok haberdardır. Fedakar öğretmenlerimiz, öğrenci ve velilerimizin gayretleriyle eğitimimiz yol almakta başarıya ulaşmaktadır.

“EĞİTİMDE YENİ SIKINTILAR KAPIDA”

Ancak bunların ötesinde yeni sıkıntılar kapıdadır. Son zamanlarda ülkemizde yaşanan terör ve kargaşa ortamı hepimizin malumu, bu durumda meslektaşlarımızın, öğrencilerimizin güvenliği nasıl sağlanacaktır? Zor şartlarda aziz vatanımızın her köşesinde eşiyle, çocuğuyla görev yapmayı sürdüren fedakar öğretmenlerimizin yaşadığı haklı endişeleri kim giderecektir?

“ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİLERİMİZ KİME EMANETTİR?”

Medyaya yansıdığı kadarıyla soruyorum. Askere operasyon izni vermeyen valilere mi? Duble yollara döşenen tonlarca patlayıcılara göz yumanlara mı? ‘Katillere yardım ve yataklık yapan belediyelere mi? “Şehirlere silah depolandı biz de ses çıkarmadık’ diyenlere mi? İcraat makamında bulunanlara sesleniyorum; Beyler! sizden beklenen boş laf, kuru gürültü ve yakınma değildir. Yaptıklarınız kadar yapmadıklarınızdan da sorumlusunuz. Öğretmen ve öğrencilerimizden birinin saçının teline zarar gelmemesi için bütün tedbirleri alınız. Bu sizin bir lütfunuz değil, boynunuzun borcudur. Mübarek Kurban Bayramını ve yeni eğitim-öğretim yılını tekrardan kutlar milletimize hayırlı olmasını Yüce Allah’tan dilerim”