ÜCRETSİZ FİDANLARA YOĞUN İLGİ

Gazipaşa Kaymakamlığı ve Orman İşletme Müdürlüğü tarafından Cumhuriyet Meydanı’nda dün saat 14.00’te, ‘Sizinde Dikili Bir Ağacınız Olsun’ sloganı ile vatandaşlara ücretsiz fidan dağıtımı yapıldı.

UCRETSIZ-FIDANLARA-YOGUN-ILGI-2

GAZİPAŞA Kaymakamlığı ve Orman İşletme Müdürlüğü tarafından geçekleştirilen fidan dağıtımı programına, Gazipaşa Kaymakam Kadir Ekinci, Gazipaşa Orman İşletme Müdürü Halil Kısacık, Orman İşletme Müdürlüğü personeli ve vatandaşlar katıldı. Program kapsamında vatandaşlara 6 bin adet harnup (keçiboynuzu) ve bin adet fıstık çamı olmak üzere toplamda 7000 adet gelir getirici tüplü ağaç fidanı ihtiyacı olan vatandaşlara ücretsiz olarak dağıtıldı. Vatandaşlar, ilk fidanı Kaymakam Ekinci’nin elinden aldı.

VATANDAŞ YOĞUN İLGİ GÖSTERDİ

Dün saat 14.00’te yapılan programa vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. Saatler önce Cumhuriyet Meydanı’na gelen vatandaşlar uzun kuyruklar oluşturdu. 7’den 70’e birçok vatandaşın katıldığı programda, ilk fidanı Gazipaşa Kaymakamı Kadir Ekinci verdi. Fidanlar vatandaşlar tarafından kısa bir süre içinde tüketildi.

“AMACIMIZ YEŞİLLENDİRMEYE KATKI SAĞLAMAK”

Bu program artık Gazipaşa’da geleneksel olduğunu belirten Gazipaşa Orman İşletme Müdürü Halil Kısacık,  toplamda 7 bin fidan dağıttıklarını söyledi. Kısacık, “Yaklaşık 6 harnup (keçiboynuzu) ve bin adet fıstık çamı getirdik. Bu ağaçların bölgemizde ekonomik getirisi fazla onun için vatandaşlarda yoğun ilgi gösterdi. Bu ağaçlar, Orman Genel Müdürlüğümüzden ücretsiz olarak bize gönderildi. Amaç hem yeşillendirmeye katkı sağlamak hem de gelir yönünden vatandaşa katkı sağlamak” şeklinde konuştu.

UCRETSIZ-FIDANLARA-YOGUN-ILGI-3