UĞUR’DAN TERÖRE TEPKİ

ALANYA Ülkücü İşçiler Derneği Başkanı Ercan Uğur, Ankara’da meydana gelen terör saldırısı ile ilgili yazılı bir basın açıklaması yaptı. Uğur yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi:  “Saygıdeğer Hemşerilerim, kıymetli vatandaşlarım. Ne yazık ki memleketimiz öyle zor günlerden geçmekte ki, Yüce Milletimiz, milli ve manevi değerleri üzerinden yıldırılmaya çalışılmakta, kahpe terör ve onun yabancı iş birlikçileri Türk Devletinin bölünmez bütünlüğü ve milletimizin birlik ve beraberliğine hain saldırılarla kast etmeye çalışmaktadır. Dün yine terör belası Başkentimiz Ankara’nın göbeğinde yine Vatandaşlarımızı ve güvenlik güçlerimizi hedef almış, çok sayıda vatandaşımız ve askerimiz hayatını kaybetmiştir. Bu olay bizlerin can’ını yakmış, Türk Milletini derinden yaralamıştır” dedi.

“TERÖRLE MÜZAKERE DEĞİL, MÜCADELE EDİLMESİ GEREKİYOR”

Türk Milleti asırlar boyu her zaman büyük zorlukların üstesinden gelmeyi başardığını ve yıkılmadığını dile getiren Uğur, “Türkiye de bu tür terör faaliyetlerinin sürekli olarak gerçekleşmesi ve artması gözle görülür bir durum arz etmektedir. Başkentimiz Ankara’da bile bu terör olaylarının gerçekleşmesi, ‘Çözüm Süreci’ safsatasının memleketi ne hale getirdiğinin net bir delilidir. Biz Türk Milliyetçileri olarak terörle müzakere değil, mücadele edilmesi gerektiğini yıllardır söylerken bizleri kale almayanlar, sözlerimizi hiçe sayanlar, Türkiye’nin başkentine kadar uzanan bu ihanet örgüsünün hesabını bu necip millete nasıl verecektir. Devletin bazı yetkili kanallarının yaptığı açıklamalar Türkiye’nin bazı il ve ilçelerinde de terör faaliyetinin gerçekleşebileceği yönünde açıklamalar yapılıyor. Açıklanan bazı il ve ilçelerin arasında Türkiye’nin turizm yıldızı olan Alanyamız da söz konusu. Bu sebepten ötürü milli birlik ve beraberliğimizi bozmak isteyen bu hainlere karşı biz yörük beylerine Türkmen ağalarına yakışan dik duruşumuzu bozmadan provokasyonlara müsaade etmeden duruşumuzu sağlamaktır” diye konuştu.

“AZİZ ŞEHİTLERİMİZ VE VATANDAŞLARIMIZA RAHMET DİLİYORUM”

Vatan için her zaman ölmeye hazır olduklarını belirten Uğur, “Ülkücü İşçiler Derneği olarak şahsım ve teşkilatlarım adına vatan hainlere açık ve net ihtardır; Biz Ülkücü Türk Milliyetçileri olarak vatanımız, milletimiz ve bayrağımız söz konusu olduğunda, bayrağımız inmesin, ezanımız dinmesin, vatanımız bölünmesin diye Kılıçkıran’dan Çakıroğlu’na kadar 5000 kez öldük Bir o kadar daha da ölmeye hazırız! Kimse Türk Milletinin sabrını zorlamasın, gerekirse milletimiz için kan da döker, can da alır, canda veririz! Bu duygu ve düşüncelerle Allah’u Teala bu hainleri kahhar sıfatıyla kahretsin. Milletimizi korusun, devletimizi diri kılsın, Yüce Yaradan’dan Hakka yürüyen aziz şehitlerimiz ve vatandaşlarımıza rahmet diliyorum. Allah Türk’ü korusun ve yüceltsin, yar ve yardımcısı olsun. Ne mutlu Türk’üm diyene” şeklinde konuştu.