VAKIF BARINMAYA 2 MİLYON HARCADI

Gazipaşa Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, 2012’nin ortalarında hayata geçirilmeye başlanan ihtiyaç sahibi vatandaşlara yönelik barınma projesi kapsamında bugüne kadar 1 milyon 918 bin TL harcadı.

GAZİPAŞA Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, (SYDV) 1 Ocak -27 Kasım 2015 tarihleri arasında yapılan barınma yardımlarıyla ilgili açıklama yaptı.  SYDV tarafından uygulanan Barınma Yardımları kapsamında 6 vatandaşın ev onarımı ve 1 vatandaşın ev inşaatının tamamlandığının belirtildiği açıklamada, 11 ay içerisinde 29 vatandaşa ev yapılarak teslim edildiği kaydedildi. 19 vatandaşın da ev inşaatının devam ettiğini ayrıca 60 vatandaşın da ev onarımının tamamlandığı, 19 ev onarımının ise devam ettiği bildirildi.

127 VATANDAŞIN BARINMA SORUNU ÇÖZÜLDÜ

Tüm çalışmalar tamamlandığında ise vakıf tarafından ihtiyaç sahibi 48 vatandaş yeni evine kavuşmuş olacak. Öte yandan toplamda 79 vatandaşın da evi onarılarak oturulacak hale getirilmiş bir şekilde teslim edilecek. Vakfın Barınma Projesi kapsamında bütün inşaatlar tamamlandığında ise 127 ihtiyaç sahibi vatandaşın barınma sorunu ortadan kaldırılacak.

FİNANSMANI BAKANLIK SAĞLIYOR

Vakıf Barınma Projesi, vakıf tarafından yapılan kaynak talepleri sonucunda, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nca finanse ediliyor. Gazipaşa Kaymakamlığı SYDV, 2012 yılının ortalarında başladığı Barınma Projesi’nde henüz tamamlanmayan çalışmaların da teslim edilmesiyle barınmaya toplamda 1 milyon 917 bin 989 lira 54 kuruş harcanmış olacak.

VAKIF-BARINMAYA-2-MILYON-HARCADI-2