YENİ GAZİPAŞA

Gazipaşa Belediye Başkanı Dr. Adil Çelik, göreve geldikten buyana yaptığı hizmetleri ve buna bağlı olarak ilçede yaşanan gelişimi Gazipaşa Manşet’e değerlendirdi. Gazipaşa’nın artık eski Gazipaşa olmadığını belirten Başkan Çelik, “Gittiğimiz yerlerde ilçemiz için Yeni Gazipaşa tabirini kullanıyorlar. Bu da bizi mutlu ediyor” dedi.

YENİ-GAZİPAŞA-230 KASIM Mahalli İdareler Seçimleri’nden sonra halktan yetki alan ve göreve başlayan Gazipaşa Belediye Başkanı Dr. Adil Çelik, yaptığı hizmetleri ve Gazipaşa’nın geldiği noktayı Gazipaşa Manşet’e değerlendirdi. Seçimlerin hemen ardından meydanlarda halka verdiği sözleri yerine getirmek için var gücüyle çalışmaya başladığını belirten Başkan Çelik, bu doğrultuda önemli mesafeler kat ettiklerini söyledi. Kasası boş ve bir o kadar da borçlu bir belediye devraldıklarının altını çizen Çelik, kısa bir sürede yürüttükleri ekonomik programla belediyenin ekonomisini düzelttiklerini dile getirdi. Büyükşehir Yasası sayesinde 80 milyon TL’yi aşan bir borcu Antalya Büyükşehir Belediyesine devrettiklerini belirten Çelik, “Buna rağmen belediye kasası tabiri yerindeyse tam takırdı. Uyguladığımız tasarruf tedbirleri ve gelir getirici projelerle belediyenin bütçesini henüz istediğimiz seviyede olmasa da düzelttik. Görevimizin ilk aylarında ilçemizin icra yoluyla satılan güzide arazilerini geri aldık. Parke fabrikası kurarak yapacağımız çalışmalar için ucuz malzeme temin etmeyi başardık. Ayrıca fabrikada üretilen ürünleri satarak belediyeye gelir kapısı açtık.

ARAÇ FİLOSUNU GÜÇLENDİRDİK

İlçemizin en büyük sorununun yol ve altyapı olduğunu biliyorduk. Bu kapsamda önce araç filomuzu güçlendirdik. Greyderler, kepçeler, silindirler, kamyonlar, asfalt distribütörü satın aldık. Araç filomuzu güçlendirdikten sonra yaz mevsiminde asfalt programını hayata geçirdik. Yaklaşık 60 kilometrenin üzerinde asfalt döktük. Büyükşehir Belediyesi de 100 kilometre asfalt döktü. Bu rakamlar her yıl artarak devam edecek.

ALTYAPI VE BETON PARKE

Yıllarca atıl vaziyette bırakılmış, işlek cadde ve sokaklarımızın altyapılarını tamamladıktan sonra üst yapı çalışmalarına başladık. Hedefimiz geçmiş 10 yılda yapılan parke çalışmasını bir yılda yakalamak. Bunu büyük ölçüde başardık. Zeytinlik, Ali Rıza Büyükakça, Kışlabucağı, Gökçein Caddesi, Pazarcı, Gazi, İstiklal, Cumhuriyet ve Yeni mahallede parke çalışmalarımızın büyük çoğunluğu bitti. Plan dahilinde çalışmalarımız sürecek.

DENİZ YOLU VİTRİNİMİZ OLDU

Göreve geldiğimizde altyapı ihalesi yapılan Deniz yolu olarak bilinen Uğur Mumcu Caddesi’ni hızlandırdık. 7 ay gibi bir sürede tüm bürokratik engelleri aştık ve çalışmayı tamamladık. Bu çalışma sırasında zaman zaman ağır eleştirilere maruz kaldık ancak çalışma bittiğinde halkımız ne yapmak istediğimizi anladı. Peyzajı, ışıklandırması, şehir mobilyaları, bisiklet ve engelli yoluyla deniz yolu örnek bir cadde oldu. Tüm kesimlerden yolla ilgili teşekkür alıyoruz. OKULLAR, CAMİLER, KÖY KONAKLARI İlçemizde halkımıza ve çocuklarımıza hizmet veren cami, okul, köy konağı gibi yerlerde ciddi çalışmalar yaptık. Talep doğrultusunda bize ulaşan tüm okullarda ve camilerde bakım, onarım ve çevre düzenlemesi çalışması yaptık. İhtiyacı olan ve uygun arazisi olan mahallelerimize konak yaptık. Çocuk parkı olmayan tüm kırsal mahallelere park yapmak için çalışma başlattık, çalışmalarımız sürüyor.

TÜM VAATLERİMİZİ YERİNE GETİRECEĞİZ

Seçim döneminde verdiğimiz tüm vaatlerin arkasındayız. Bunları yeri ve zamanı geldiğinde tek tek yerine getireceğiz. Söz verdiğimiz mesire alanlarını önümüzdeki yıl faaliyete geçireceğiz. Hacı Musa Çayı çevre düzenlemesi projemiz bakanlığın onayından geçti, detay proje hazırlanıyor. Selinus Plajının çevre düzenlemesine bu yıl başlayacağız. Kiracılar boşaltır boşaltmaz eski yapıları yıkıp yerine deniz yolunun devamı niteliğinde bir çalışma yapacağız. Havalimanı yolunu genişletecek ve modern bir hale getireceğiz. Kısacası tüm sözlerimizi tutacak ve görev süremiz içinde yerine getireceğiz.

KENT KİMLİĞİ OLUŞMAYA BAŞLADI

Yaptığımız çalışmaların ardından ilçemizde gözle görülür bir değişim yaşandı. Her şeyden önce yatırımcılar ve iş adamları güvenle ilçemize gelip yatırım yapmak istediklerini söylemeye başladı. Bizler de bunların önünü açarak ilçemize bir kent kimliği oluşturmak istiyoruz. Koru ve Pazarcı Mahallelerinde süren 18 uygulamaları bittikten sonra çok ciddi ve önemli turizmciler otel yapımına başlayacak. Bu oteller hem istihdam sağlayacak hem de ekonomiyi canlandıracak. Ayrıca başka iş kollarını da ilçemize çekecek. Diğer yandan birçok kurumsal firma da ilçemizde işyeri açmaya başladı. Şehir merkezimizde ciddi bir hareketlenme yaşandı. Cıvıl cıvıl bir turizm beldesi olma yolunda kararlı adımlarla ilerliyoruz. Gazipaşa ‘Yeni Gazipaşa’ olarak anılmayı fazlasıyla hak etti. Durmayacağız ve yolumuza devam edeceğiz” dedi. YENİ-GAZİPAŞA-3