YER TOKİ’YE VERİLMEYECEK

Kaymakam Kadir Ekinci, eski Gazipaşa Devlet Hastanesi’nin TOKİ’ye devredilmeyeceğini, yerine Gençlik Merkezi yapılacağını belirterek, “Sağlık Bakanlığı gerekli yazışmayı yaparak TOKİ’ye devretmekten vazgeçti.  Hastanenin karşılığı farklı bir şekilde ödenecek” dedi.

CUMHURİYET Mahallesi’nde bulunan eski Gazipaşa Devlet Hastanesi’nin yerinin TOKİ’ye devredileceği şeklindeki iddialarla ilgili konuşan Gazipaşa Kaymakamı Kadir Ekinci, şu an böyle bir sorunun yaşanmadığını söyledi. Söz konusu yere Gençlik Merkezi yapılacağını kaydeden Kaymakam Ekinci, “Yeni Gazipaşa Devlet Hastanesi’nin yapılmasına karşılık Toplu Konut İdaresi’ne (TOKİ) devri yapılması planlanan eski hastanenin yerinin devrinden vazgeçildi. Sağlık Bakanlığı TOKİ’ye hastanenin karşılığını farklı bir şekilde ödeyecek.  Konuyla ilgili bilgi veren Gazipaşa Kaymakamı Kadir Ekinci, “Eski Gazipaşa Devlet Hastanesi’nin yerine Gençlik Merkezi yapılması projemiz var.  Yeni hastanenin yapımı karşılığında oranın TOKİ’ye devri söz konusuydu. Bu süreç bize sıkıntı yaratacaktı. Sağlık Bakanlığı gerekli yazışmayı yaparak TOKİ’ye devretmekten vazgeçti.  Hastanenin karşılığı farklı bir şekilde ödenecek” dedi.

ALAN SAĞLIK BAKANLIĞI’NDA

Eski Gazipaşa Devlet Hastanesi’nin bulunduğu alanın Sağlık Bakanlığı’nda kaldığını aktaran Kaymakam Ekinci, “Gençlik Merkezi projesi için böylesi çok daha iyi olacak. Gençlik Merkezi için Bakan Bey, Gençlik ve Spor Bakanı ile görüştükten sonra, Sağlık Bakanlığı’ndan ilgili yer talep edilecek.  Bizim düşüncemiz bu yönde” diye konuştu.

“OKULU ESKİ HASTANENİN YERİNE TAŞIMAK İSTİYORUZ”

Alternatif bir planlarının da olduğundan bahseden Kaymakam Ekinci, “Eğer Milli Eğitim Bakanlığı,  Cumhuriyet İlk/Ortaokulu’nu yenileme noktasında taahhütte bulunursa bizim niyetimiz eğitim-öğretimi aksatmamak üzere okulu eski hastanenin yerine taşımak. Uzun vadede Cumhuriyet İlk/Ortaokulu’nun yerine Gençlik Merkezi yapılması. Bizim asıl talebimiz bu. Bu yol uzun-zor ve çetrefilli olacağı için kısa dönemde eski hastanenin yerine Gençlik Merkezi direk alınabilirse; Cumhuriyet İlk/Ortaokulu’nun da mevcut yerinde yenileme çalışması yapılabilir” şeklinde konuştu.

YER-TOKIYE-VERILMEYECEK-2