ZEYTİNDA GÜVEN VERİYOR

Gazipaşa İlçe Jandarma Komutanlığı’na bağlı, ilçenin doğu hattında bulunan Zetinada Jandarma Karakolu yapmış olduğu yol kontrolleri ve uygulamalarda, ilçeye güven vermeye devem ediyor. Zeytinada Karakolu’na bağlı ekiplerince son iki ayda değişik suçlardan toplam 110 kişi yakalandı.

ZEYTİNADA Jandarma Karakolu’na bağlı ekipler, yapılan yol kontrolleri ve uygulamalar sonucunda son iki ayda değişik suç unsurlarından toplam 110 kişi yakalayarak ilçeye güven vermeye devam etti. Zeytinada Karakolu ekiplerinin çalışması sonucunda, 3 esrar olayından ilçe üzerinden geçirilmek istenen 25 kilo 700 gram esrar maddesi ele geçirildi. Bu olaylarla ilişkin 4 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi ve zehir tacirlerine büyük darbe vuruldu.

11 BİN PAKET KAÇAK SİGARA YAKALANDI

Yapılan yol uygulamalarında sigara kaçakçılarına da darbeler vuruldu. Doğu ve Güneydoğu il ve ilçelerinden gelen, yolcu otobüsü ve otomobillerde yapılan aramalarda yedi defa kaçak sigara olayına rastlandı. Yedi farklı olayda 11 bin paket kaçak sigara ele geçirilerek imha edildi.

110 KİŞİNİN 72’Sİ ASKER KAÇAĞI

Yapılan kontrollerinde ise birçok asker kaçağının yakalanması dikkat çekti. Bakaya ve yoklama kaçağı 72 kişi yakalanarak işlemleri yapılmak suretiyle Gazipaşa Askerlik Şubesine gönderildi. Yine son 2 ayda; dolandırıcılıktan 4, hırsızlıktan 3, çocuklara cinsel istismardan 1 ve küçük yaşta çocuk kaçırmaktan ise 1 kişi yakalandı. Zeytinada Jandarma Karakolu ekiplerince son iki ayda; adam yaralama, gasp, cinayet vb. gibi değişik suçlardan aranan 25 kişi yakalandı. Meydana bu olaylarda ilçe güvenliğini sağlayan ve ilçe için büyük bir öneme sahip olan Zeytinada Jandarma Karakolu’nun ne denli stratejik bir öneme sahip olduğu gözler önüne serilmiş oldu.