HARMANCI’DAN EKİNCİ’YE ZİYARET

27.Vergi Haftası münasebetiyle Gazipaşa Mal Müdürü Ömer Faruk Harmancı, beraberindeki personeli ile Kaymakam Kadir Ekinci’yi makamında ziyaret etti.

Mal Müdürü Ömer Faruk Harmancı, ziyarette Kaymakam Ekinci’ye etkinlik programı takdim ederek 22-28 Şubat tarihleri arasında 27. Vergi Haftası’nı kutladıklarını belirtti ve “Vergi Haftası’nın amacı sağlıklı bir vergi bilincinin oluşturulması ve mükelleflerimize gönüllü vergi ödeme alışkanlığı kazandırmaktır. Bu çerçevede hafta boyunca İlköğretim okullarında öğrenciler ziyaret edilecek, yine ilçemiz meslek mensupları ve mesleki odalar ziyaret edilerek görüş ve önerileri alınacak. Beyan ve ödeme yükümlülüğünü zamanında yerine getiren mükelleflerimiz iş yerlerinde ziyaret edilerek sunulan hizmete yönelik görüş ve önerileri alınacak” dedi.

“VERGİ ÖDEMEK BİR VATANDAŞLIK GÖREVİDİR”

Kaymakam Ekinci ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Ülkemizde vergi bilincinin oluşturulması ülkemizin kalkınması açısından son derece önemlidir. Bilindiği gibi vergi kalkınmanın temelini oluşturmaktadır. Herkes, mali gücüne göre vergi ödemekle yükümlüdür. Vergi ödemek bir vatandaşlık görevidir. Bölgemizin ve ülkemizin kalkınmasında hak ettiği yere gelmesinde bizim vergilerimizi zamanında düzenli ödememiz planlanan hedeflere ulaşılması açısından önemlidir. Bu vesile Vergi Haftanızı kutluyorum ” diye konuştu.