“AKP’LİLER VALİYE HESAP SORSUNLAR”

Ak Parti İlçe Başkanı Yakup Pişkin ve yönetiminin CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında bulundukları suç duyurusuyla ilgili CHP İlçe Başkanı Ömer Güven’den açıklama geldi.

AK PARTİ İlçe Başkanı Yakup Pişkin ve yönetiminin CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında bulundukları suç duyurusuyla ilgili CHP İlçe Başkanı Ömer Güven’den açıklama geldi. Güven, “Biz bunlarla uğraşacağımıza Güneydoğu’da bir savaş var yani Kemal Kılıçdaroğlu’na suç duyurusunda bulunacaklarına Ak Parti yöneticileri gitsin Diyarbakır Valisine ‘Uyuyor musun valim’ diye hesap sorsunlar ya da valiyi kim uyutuyorsa onlara hesap sorsunlar” dedi.

“FAŞİZM AKREBE BENZER, İNSAN BULAMAYINCA EN SON KENDİNİ SOKAR”

Suç duyurusu ile ilgili kararı yargı ve savcının vereceğini belirten Güven, “Ak Parti İlçe Yönetimi CHP Lideri Sayın Kemal Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulunmuş. Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, bir konuşma yaptı; bize göre suç duyurusunda bulunacak bir şey değil, özgürce düşüncelerini aktarma olayıdır. Ancak bu arkadaşlar suç duyurusunda bulunmuşsa; bu artık yargının, savcının vereceği bir karardır. Buna bir şey diyemeyiz. Ama bazıları diyor ki seçimle geldik, yüzde 52 oy aldık. Mussolini de seçimle gelmişti, Hitler de seçimle gelmişti, ama Faşizmi getirdiler. Bunlar bilsin ki Faşizm akrebe benzer, insan bulamayınca en son kendini sokar” dedi.

“GÜNEYDOĞU’YA ÖNDEN GİTSİNLER”

Güneydoğu’da yaşanan olaylara değinen CHP İlçe Başkanı Ömer Güven, “Biz bunlarla uğraşacağımıza Güneydoğu’da bir savaş var. Bu ülkeyi bataklığa çekmeye çalışıyorlar.  Artık buna Büyük Orta Doğu Eş Başkanının güdümlü işlerimi ya da Orta Doğu’yu bölme operasyonu mu, ne dersek diyelim. Birisi çıkıyor; ey Amerika diye bağırıyor, bakıyorsun Amerika ile beraber. Amerika barış diye bağırıyor, IŞİD’a silahlar Suudi Arabistan’dan geliyor. Suudi Arabistan silahları Amerika’dan alıyor. Yani olan halka oluyor. Madem kefeni giydiler, ‘Kefenimiz hazır’ diyorlar; madem savaş istiyorlar buyursunlar Güneydoğu’ya önden gitsinler. Oradaki insanların ölümünü buradan seyretmeye gerek yok, buyursunlar savaşa dahil olsunlar onları tutan yok” diye konuştu.

“ZAMANI GELİR BARIŞ HERKESE LAZIM OLUR”

CHP’li milletvekilleri ve bazı il yöneticilerinin geçtiğimiz günlerde Güneydoğu’ya giderek bölgede inceleme yaptıklarını söyleyen Başkan Güven, “Milletvekillerimiz ve bazı il başkanlarımız Güneydoğu’ya giderek Diyarbakır Valisi ve oradaki muhtarlarla ile sivil toplum kuruluşlarıyla görüştüler. Çıkan sonuç, çatışmalar başlamadan 72 gün önce hendekler kazılmaya başlamış. Hendekler bizim bildiğimiz şuradaki hendekler değil. Paletli tanklar geçemiyor, bomba düzenekleri yerleştiriliyor. Bu konu valiye sorulduğu zaman vali ‘Ben bu konuda yorum yapamam’ diyor. Artık birazcık beyni olanlar bunu düşünsün. Yani Kemal Kılıçdaroğlu’na suç duyurusunda bulunacaklarına Ak Parti yöneticileri gitsin Diyarbakır valisine ‘Uyuyor musun valim’ diye hesap sorsunlar. Ya da valiyi kim uyutuyorsa onlara hesap sorsunlar. Zamanı gelir barış herkese lazım olur, zamanı gelir hukuk herkese lazım olur” şeklinde konuştu.