DSİ’DEN GAZİPAŞA’YA ÇIKARMA

DSİ 13. Antalya Bölge Müdürlüğü tarafından, Gazipaşa’ya çıkarma yapıldı. Bölgede devam eden çalışmaları incelemek için Gazipaşa’ya gelen Antalya Bölge Müdürü Sayın Turkay Özgür, Bölge Müdür Yardımcıları Tuncay Aykan, Özhan Erdanışman ve Şube Müdürleri ile Gazipaşa Belediye Başkanı Sayın Dr. Adil Çelik’i makamında ziyaret ederek yatırımlar hakkında istişare ve değerlendirme yapıldı.

GÖLET 2019 HİZMETE GİRECEK

Gazipaşa’da yapılan çalışmalar hakkında bilgi alan Antalya Bölge Müdürü Sayın Turkay Özgür, belediyeden ayrılıp Bölge Müdür Yardımcıları Tuncay Aykan, Özhan Erdanışman ve Şube Müdürleri ile Gazipaşa Belediye Başkanı Sayın Dr. Adil Çelik, Ak Parti Gazipaşa İlçe Başkanı Sayın Yakup Pişkin, Güneyköy, Zeytinada Mahalle Muhtarları ve vatandaşlar ile bir araya gelerek, yapılması planlanan Zeytinada Göleti ve Sulaması ile ilgili istişare ve değerlendirme yapıldı. Burada yapılan incelemeler sonucunda Zeytinada Mahallesi’nde gölet için yeterli suyun olduğunu belirlendi. 2016 da projesi yapılıp 2017’de çalışmalara başlanılacağı ve 2019 yılında tamamlayıp hizmete açılacağı belirlendi.

GÖKÇELERDE İNCELEME YAPILDI

Belediye ve Zeytinada’da yapılan çalışmaların ardından, Gökçeler Barajında inceleme yapmak için baraja geçildi. Antalya Bölge Müdürü Sayın Turkay Özgür, Bölge Müdür Yardımcıları Tuncay Aykan, Özhan Erdanışman ve Şube Müdürleri ile birlikte Gövde Dolgusu tamamlanan 47 bin 400 dekar tarım alanı sulayacak olan Gazipaşa Gökçeler Barajında incelemelerde bulunuyor. Burada incelemelerini tamamlayan ekip Gazipaşa’dan ayrıldı.

DSIDEN-GAZIPASAYA-CIKARMA-2