DUALAR YGS’YE GİRECEK ÖĞRENCİLER İÇİN

Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı’na (YGS) girecek olan öğrencilere yönelik olarak Gazipaşa Müftülüğü Gençlik Temsilciliği tarafından dua programı düzenlendi.

DUALAR-YGSYE-GIRECEK-OGRENCILER-2

13 MART Pazar günü, yani yarın yapılacak sınav öncesinde Gazipaşa Müftülüğü Gençlik Temsilciliği tarafından İlçemiz Merkez Camii’de yatsı namazından sonra dua programı düzenlendi. Sınava girecek öğrencilerin ve velilerinin katıldığı programda kısa bir sohbet eden İlçe Müftümüz Nazif Fethi Yalçınkaya, öğrencilerin sınav öncesinde, “Allah’ım neye ihtiyacım olduğunu sen bilirsin benim hakkımda hayırlısı neyse o olsun” şeklinde dua etmeleri gerektiğini söyledi.

“ÖNCE ÇALIŞMAK, SONRA TEVEKKÜL ETMEK GEREKİYOR”

Dua programının ardından açıklamalarda bulunan Yalçınkaya, “İlçemizde Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı’na girecek öğrencilerimiz için Gazipaşa Müftülüğü Gençlik Temsilciliği olarak sınav öncesinde bir dua programı düzenlendi. İnancımızın gereği olarak önce çalışmamız daha sonra da Allah’a tevekkül etmemiz gerekiyor. Çalışmaksızın başarının olmayacağı, dışarıdan delil aramaya gerek olmaksızın, akıl sahibi her insanın kabul edeceği bir gerçektir. Müslüman işlerini tevekkül anlayışı çerçevesinde, tembellik yapmaksızın elinden gelen bütün çabayı gösterdikten sonra sonucu Allah (s.a.v.)’a havale etmek biçiminde şekillendirir. Bizler bu son kısmını birlikte tamamlamaya ve öğrencilerimize bu konuda destek olmaya çalıştık. Kendilerine rahat, stresten uzak bir ortamda sınava girmeleri gerektiğini anlattık. Ailelere de bazı tavsiyelerde bulunduk. Öğrencilerimiz de programın kendileri için son derece faydalı olduğunu belirttiler. Bizler Müftülüğümüz olarak maddi manevi gençlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Şimdiden sınava girecek öğrencilere başarılar diliyorum” dedi.

En az 750 kişinin katıldığı programın bitiminde sınava girecek öğrencilere ve cami cemaatine çeşitli ikramlar verildi.

DUALAR-YGSYE-GIRECEK-OGRENCILER-3