FİNN AİR, GZP’YE UÇACAK

FİNLANDİYALI tur operatörü Aurinkomatkat, Gazipaşa-Alanya Havalimanı’na direkt uçuş başlattı. Firma, 4’ü Gazipaşa-Alanya Havalimanı, 1’i de Antalya Havalimanı olmak üzere haftada 5 sefer yapacak.

FINN-AIR-GZPYE-UCACAK-2

Firmanın Türkiye temsilciliğini yapan Exotic Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Topçu, seferlerin Ekim ayı sonuna kadar sürekli devam edeceğini belirterek, Alanya’ya haftada karşılıklı 4 sefer yapılacağını söyledi. Topçu, “2016 sezonunda Finlandiyalı tur operatörümüz Aurinkomatkat ile ilk çalışmalarımıza 19 Mart’ta Antalya Havalimanına inen ilk grubumuzla başladık. 28 Mart Pazartesi günü de Gazipaşa-Alanya Havalimanı’na ilk turist kafilemizi indirdik. Bu sene 5 uçağımız olacak ve bunların 4 tanesi Gazipaşa-Alanya Havalimanı’na, 1 tanesi Antalya Havalimanına iniş yapacak. Uçaklarımızın 4 tanesi Helsinki çıkışlı, 1 tanesi Finladiya’nın büyük şehirlerinden biri olan Oulu çıkışlı olacak. Uçaklarımızın kapasitesi 160 ve 189 yolculuk. Mart ve Nisan ilk haftası uçaklarımız Finlandiya’daki hava şartları ve Paskalya tatili sebebiyle dolu geliyor. Uçuşlarımız Finn Air ile Cumartesi, Pazar ve Pazartesi günleri gerçekleşiyor. İlerleyen süreçte de bunların artarak devam etmesi için çalışacağız” dedi.

“İLK TEPKİ GÜZEL HAVA OLDU”

Seferlerin Ekim ayının sonuna kadar süreceğini belirten Topçu, “Gelecek yılların planlamasını da yapacağız. Misafirlerimizden aldığımız ilk tepki güzel hava oldu. Finlandiya’da şu an havalar pek iyi değil. Burada güneşin ve sıcak havanın olması misafirlerimizi oldukça mutlu etti. Bizim burada amacımız misafirlerimizi ülkelerine mutlu gönderip, yani yerinde tanıtımı iyi sağlayıp onların ülkelerinde bizim tanıtımlarımızı yapmalarını sağlamak. Çünkü yerinde tanıtıma çok ihtiyacımız olan bir sezon bizi bekliyor. Tanıtımımızı kendimiz yapmazsak eğer, Avrupa’da imajımız pek hoş değil” diye konuştu.