GAZİPAŞA’YA 15 YENİ ÖĞRETMEN

GAZİPAŞA İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Aktaş, 11 Şubat Perşembe günü yapılacak olan atamalar sonrasında ilçemize 15 öğretmenin atamasının yapılacağını söyledi. İlçe Milli Eğitim Müdürü Aktaş, yapılacak olan atamaların ardından Gazipaşa’nın eğitim kadrosunun daha da güçleneceğini söyledi.

Müdür Aktaş, Gazipaşa’ya Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Matematik, Bilişim Teknolojileri, Elektrik-Elektronik Teknolojisi, Arapça, İHL Meslek Dersleri, Yiyecek-İçecek Hizmetleri ve Metal Teknolojisi branşlarında atama yapılacağını ifade etti.

6 DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ ÖĞRETMENİ ATANACAK

Yapılan öğretmen atamalarından dolayı memnun olduklarını söyleyen Aktaş, “Gazipaşa Merkez Anadolu Lisesi, Macar Fahri Özçelik Ortaokulu, Karalar Hüseyinli Ortaokulu, Av. Kemal Akça Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Atatürk Ortaokulu ve Gazipaşa İmam Hatip Ortaokulu’na Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenleri atanacak. Karalar Hüseyinli Ortaokulu, Akalan Ortaokulu ve Gazipaşa İmam Hatip Ortaokulu’na İlköğretim Matematik öğretmeni ataması yapılacak. Ayrıca Çobanlar Ortaokulu’na Bilişim Teknolojileri, Zeliha Tuncer Anadolu İmam Hatip Lisesi’ne Arapça ve İHL Meslek Dersleri,  Av. Kemal Akça Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne Yiyecek ve İçecek Hizmetleri, Mesleki Eğitim Merkezi’ne ise Metal Teknolojisi branşlarında öğretmen ataması yapılacak” dedi.

“GAZİPAŞA BÜYÜK BİR İVME KAZANACAK”

Yeni atanacak öğretmenlerin Gazipaşa eğitimine katkı vereceğini belirten Aktaş, “Yeni atanan öğretmenlerin gelmesi Gazipaşa’daki eğitimimize büyük bir ivme kazandıracaktır. Yeni gelen öğretmenlerimize şimdiden hayırlı olsun. Yeni gelen öğretmenlerimizde büyük bir beklentimiz var. Yeni gelen öğretmenlerimizin Gazipaşa’ya çok şey katacağını düşünüyorum” dedi.