GÖK ÇERİ SÖZÜNÜ TUTTU

Gök Çeri Spor Kulübü, Cumartesi günü Korkuteli’nde yapılan Wus Hu Kung Fu İl Şampiyonası’na damga vurdu. Hafta içinde 4 madalya ile döneceğiz diye açıklama yapan Gök Çeri Spor Kulübü Başkanı ve Antrenörü Mehmet Gözükara verdiği sözü tutarak ilçeye 4 madalya ile döndü.

GOK-CERI-SOZUNU-TUTTU-2

KORKUTELİ’NDE ki il şampiyonasına Gazipaşa’yı temsilen katılan Gök Çeri Spor Kulübü sporcularından 80 kiloda Turgay Kaya, 85 kiloda Samet Böke, 90 kiloda Cemil Baki Gözükara ve +90 kiloda M. Nuri Böke,  rakiplerini yenerek 4 altın madalya kazandılar. Takım halinde de birinci olan Gök Çeri Spor Kulübü birincilik kupasının da sahibi oldu. Gazipaşa’dan 4 sporcunun katıldığı seçmelere Antalya genelinden toplamda 7 spor kulübünden, 75 sporcu iştirak etti. Büyükler, Gençler, Yıldızlar ve Minikler kategorilerinde, kendi sıkletlerinde ilk 3 dereceye giren sporcular 14-24 Şubat 2016 tarihlerinde Antalya Kremlin Palaca Otelde Antalya’nın ev sahipliğinde yapılacak olan Türkiye Wus-Hu şampiyonasına katılma hakkını elde ettiler. Gazipaşa’yı temsilen seçmelere katılan sporculardan 80 kiloda Turgay Kaya, 85 kiloda Samet Böke, 90 kiloda Cemil Baki Gözükara ve +90 kiloda M. Nuri Böke, altın madalya alarak Türkiye şampiyonasında Gazipaşa’yı temsil etmeye hak kazandılar. Gök Çeri Spor Kulübü ayrıca büyükler kategorisinde de takım halinde birinci oldular.

“GAZİPAŞA’YI EN İYİ ŞEKİLDE TEMSİL ETTİK”

Gök Çeri Spor Kulübü Başkanı ve Antrenörü Mehmet Gözükara, Korkuteli’nde Gazipaşa’yı en iyi şekilde temsil ettiklerini söyledi. Gözükara, 4 sporcu ile katıldığımız seçmelerde büyük bir başarı kazandıklarını belirterek, “4 sporcumuz da kategorilerinde 1. olarak Türkiye Şampiyonası’na katılma hakkını elde ettiler. Bizim hedefimiz Türkiye şampiyonasına 4 sporcu ile katılarak, oradan da altın madalya ile dönmek. Ancak asıl hedefimiz 2016 yılında Gazipaşa Gök Çeri Spor Kulübü olarak milli takıma sporcu göndererek ülkemizi ve ay yıldızlı bayrağımızı en iyi şekilde temsil etmek. Bunu başaracağımıza inanıyoruz” şeklinde konuştu.

Gök Çeri Spor Kulübü Başkanı ve Antrenörü Mehmet Gözükara, ayrıca il şampiyonasında hakemlik yaptı. Müsabakalarda başarı ile görev yapan Gözükara’ya kupa verildi.

GOK-CERI-SOZUNU-TUTTU-3