KENT ESTETİK KURULU TOPLANIYOR

Gazipaşa Belediyesi Kent Estetik Kurulu 3 Mart 2016’da yani yarın, Belediye Kültür Merkezi’nde saat 16.00’da toplanacak. Yapılacak olan toplantı hakkında basın mensuplarına bilgi veren Belediye Başkan Yardımcısı Adem Kaya, toplantıda Gazipaşa için güzel sonuçların çıkacağına inandığını belirtti.

KENT-ESTETIK-KURULU-TOPLANIYOR-2

GAZİPAŞA Belediyesi Kent Estetik Kurulu 3 Mart 2016’da yani yarın, Belediye Kültür Merkezi’nde saat 16.00’da toplanacak. Programa ilçemizde bulunan mimarlar, inşaat mühendisleri, müteahhitler, haritacılar katılarak yapılardaki eksiklikler ve yeni öneriler tartışılacak. Konu hakkında bilgi veren Başkan Yardımcısı Adem Kaya,”Estetik Kurulu toplantımızı yarın yapacağız. Toplantıya ilçemizde bulunan mimarlar, inşaat mühendisleri, müteahhitler, haritacılar yani şehrin estetiğine katkıda bulunan bütün uzman kişiler davet edildi” dedi.

“TOPLANTIDA SİYASET KONUŞULMAYACAK”

TOPLANTIDA kesinlikle siyaset konuşulmayacağını belirten Kaya, “Toplantının amacı; Gazipaşa’daki yapılardaki eksiklikler ve yeni öneriler tartışılacak. Burada çıkan sonuçlar Belediye Meclis Toplantısında gündeme gelecek, mecliste alınacak kararlar ilçemizi güzelleştirmek için uygulanacak. Gazipaşa için güzel şeyler çıkacağına inanıyorum, istişarede fayda vardır. Uygulayıcılar kanun koyucular hepsi orada olacak, bu toplantıdan güzel bir şey çıkacağına inanıyorum” dedi. İlk olarak yoğunlaşmanın arttığı, Pazarcı Mahallesi’nden başlanacağını belirten Kaya, “Gazi ve Yeni mahalle gibi merkezde uygulanacak. Kırsal mahallelere daha sonra geçilecek” diye konuştu.