MİNİKLERDEN ANLAMLI YARDIM KAMPANYASI

Gazipaşa İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri, Çınar Derneği’nin de destekleriyle ülkemizin ve dünyanın tüm mazlumlarına el uzatmak ve yardıma muhtaç insanlar için bir yardım kampanyası düzenliyor.

YARDIM kampanyası kapsamında ihtiyaç sahiplerine; battaniye, kıyafet, gıda ve oyuncak yardımı yapılacak. Yardım kampanyası 1 Nisan 2016 Cuma günü sora erecek. Yardım yapmak isteyen vatandaşlar, İmam Hatip Ortaokulu idaresine yardımlarını ulaştırabilecek. Konu ile ilgili bilgi veren İmam Hatip Ortaokulu Öğretmenlerinden Çağdaş Küçükduman, “insanların üzerine bombalar yağarken, işkence ve zulüm fırtınası insanlığı biçerken, denizler masum çocuklara mezar olurken, insanlar doğup büyüdüğü, vatan bellediği topraklardan sürülüp çıkartılırken bunca zulmün ve gözyaşının insanlığı boğmasına Gazipaşa’nın genç yürekleri rıza göstermek istemiyor. Suriyeliler, sokaklarda dilenirken veya çöpten kıyafet ve yiyecek toplarken görülürken, özellikle küçük çocukları görenlerin yürekleri burkuluyor. İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri de, Çınar Derneği’nin de destekleriyle ülkemizin ve dünyanın tüm mazlumlarına el uzatmak için bir yardım kampanyası düzenlediler. Soğukta donan, açlıktan ölen yüzlerce kişiye ulaştırmak üzere kullanılmamış kıyafet, ayakkabı, battaniye, kuru gıda, ilaç ve oyuncak toplama kampanyası başlattılar” dedi.

“VATANDAŞLARDAN DESTEK BEKLİYORUZ”

‘Değerler Eğitimi’ projesi kapsamında öğrencilere paylaşma bilincini aşılamak amacıyla başlatılan bu yardım çalışmasına tüm Gazipaşalıların desteklerini beklediklerini belirten Küçükduman, “Vatandaşlarımızın da bu konuda duyarlı olduklarını biliyoruz. Duymayan vatandaşlarımızda bu öğrencilerimize gerekli desteği vermelerini istiyoruz. Yardımlar İmam Hatip Ortaokulu Müdürlüğü’ne veya Çınar Derneğine teslim edilebilmektedir. Yardım kampanyasının sona ereceği tarih 01 Nisan 2016 Cuma günüdür” diye konuştu.