ŞENGÖZ VE ERKEN’DEN DOSTLUK MESAJI

Gazipaşa Belediyespor As Başkanı ve Kestel Belediyespor Başkanı Mehmet Erken, ATV’de Ercan Yıldırım’ın hazırlayıp sunduğu Basın Tribünü programının konuğu oldu. Programda iki başkanda konuşmaları ile dostluk mesajları verdi.

SALI günü akşam saat 20.30’da, Alanya Televizyonu’nda (ATV) Ercan Yıldırım’ın hazırlayıp sunduğu Basın Tribünü Programı’na konuk olan Kestel Belediyespor Kulüp Başkanı Mehmet Erken ile Gazipaşa Belediyespor Asbaşkanı Hüseyin Şengöz maç öncesi ortak dostluk mesajı verdiler. Spor Yorumcusu Ali Haydar Durusoy’un da bulunduğu programda, Cumartesi günü saat 14.00’te Milli Egemenlik Stadyumu’nda oynanacak Kestelspor Belediyespor-Gazipaşa Belediyespor maçına tüm futbolseverler davet edildi.

ERKEN, “HEDEFİMİZ MUTLAK BAL”

Kestel Belediyespor Kulüp Başkanı Mehmet Erken de Kestel Belediyespor’un Play-Off’a direk şampiyonluk hedefiyle başladığı ancak ilk 4 maçta şanssız sonuçlar aldıklarını belirtti. Henüz mağlubiyeti bulunmayan Kestel Belediyespor’un Finike Belediyespor maçında hakem hataları ile 5 golünün ve 2 penaltısının verilmediğini ifade etti. 2 maçta da skor üstünlüğünü yakalamalarına rağmen son dakika golleriyle beraberliğe razı kaldıklarını belirten Erken, “Gazipaşa Belediyespor ile oynayacağımız maçta mutlak galibiyet hedefliyoruz. Bizim Gazipaşa Belediyespor’dan daha fazla puana ihtiyacımız var. İlk 4 maçını kazanan Gazipaşa, şampiyonlukta avantajlı görünüyor. Gönlüm ister ki BAL’a Gazipaşa ve Kestel birlikte yükselsin” şeklinde konuştu.

ŞENGÖZ, “MAÇI HAKEDEN KAZANSIN”

Gazipaşa Belediyespor Kulübü Asbaşkanı Hüseyin Şengöz ise, “Bölgenin iki takımı olarak dostluk içerisinde olmak istetiyoruz. Mehmet Başkan ve bizden önceki yönetimler arasında husumetler olmuş ancak biz kardeş takım olduk. Sahada maça başlarken nasıl el ele dostça başlıyorsak maçın bitiminde de aynı dostluk çerçevesinde sahayı terk etmeliyiz. Biz Kestelspor ile komşu ve dostuz. Alanya Belediyespor bize sahalarını açtı, stadını açtı, bize oyuncu verdi. Onlara şükranlarımı sunuyorum. Cumartesi günü oynanacak maçta hak edenin kazanmasını temenni ediyorum. İnşallah onlardan aldığımız oyuncularla sahadan galip ayrılırız” diye konuştu.

BELEDİYESPOR’A EK GELİR SAĞLANACAK

Her zaman Belediyespor’un yanında olan, takıma ciddi destekler veren, Belediyespor’a kazandırdığı hizmetlerle adından söz ettiren, Gazipaşa Belediye Başkanı Dr. Adil Çelik’in, Selinus Sahili’nde yapılacak olan büfelerden bir tanesini takıma ek gelir kazandırmak için Gazipaşa Belediyespor’a vereceği öğrenildi. Takıma ek gelir kazandıracak projeler bunla sınırlı değil. Deniz yoluna ve şehir içine yapılacak olan, portakal büfelerden de Belediyespor’a verileceği ve olanlarında takıma ek gelir getireceği öğrenildi.

“BAŞKANIMIZ SÖZ VERDİ”

Play-Off maçlarından sonra yeni stat çalışmalarının başlayacağını belirten Şengöz, “Belediye Başkanımız Dr. Adil Çelik Beyefendi Bölgesel Amatör Ligine çıkarsak; ilk maçımızı yeni tribünler önünde oynayacağız diye söz verdi” dedi. Maçlarda ciddi bir taraftar desteğinin olduğunu dile getiren Şengöz, “Taraftarımız yeni tribünleri fazlasıyla hak ediyor. Maçalarımıza gelen taraftarımız maçları arabalarının üstünden ve tellerin dışından izliyor” dedi.