SON BAŞVURU TARİHİ BUGÜN

GAZİPAŞA Avcılar ve Atıcılar Derneği tarafından, avcı adayları için kurs düzenlenecek. Yarın başlayacak olan kurs için son başvuru tarihi bugün. Kurs, Gazipaşa Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nde av meraklıları için düzenlenecek. Kurs sonunda katılımcılara avlanma sertifikası verilecek. Kursa katılmak isteyen av meraklılarının, nüfus cüzdanı fotokopileriyle birlikte bugün başvuru yapması gerekiyor. Kursa katılmak isteyenler Hasan Tuncel’i 0538 327 68 65, İdris Aşkar’ı 0532 603 59 75 ve Gani Özcan’ı 0532 716 66 75 numaralı telefonlardan arayarak bilgi alabilecekler.

AVLANMAK İÇİN SERTİFİKA ŞART

Gazipaşa Avcılar ve Atıcılar Derneği Başkanı Hasan Tuncel, avlanmak isteyenler için av belgesi almanın yasal bir zorunluluk olduğunu belirtti. 15 Ocak’ta başlayacak Avlanma Sertifikası Kursu için kayıtların bugün sona ereceğini belirtti.

“AVLANMAK İÇİN SERTİFİKA ŞART”

Kursa katılmak isteyenlere bugün içerisinde kayıt yaptırmaları çağrısında bulunan Tuncel, “Avcılarımızın bu kursa katılarak sertifikalarını almaları gerekiyor. Vatandaşlarımızın kurslarımıza katılması için tüm kolaylığı sağlıyoruz. Vatandaşlarımızın yasal çerçevede avlanabilmesi için mutlaka sertifika alması gerekiyor” dedi.

“KURS 7 GÜN SÜRECEK”

Kurs sonunda başarılı kursiyerlere sertifika verileceğini belirten Tuncel,  “7 gün sürecek kurs kapsamında kursiyerlere avcılık, temel ilk yardım ve hayvan varlığı konularında eğitim verilecek. Kursu başarıyla tamamlayanlara verilecek sertifika ile yasal olarak avlanabilecekler” diye konuştu.